Kısa Öz geçmiş Çevirisi ve CV Tercümesi

kısa özgeçmiş çevirisi_cv tercümesi_okeanos tercüme

Kısa öz geçmiş çevirisi ve CV tercümesi yurt dışında bir firmaya yapılan iş başvurusu, eğitim görmek üzere eğitim kurumlarına yapılan başvurular ve burs alma amaçlı yaptığınız başvurular esnasında talep edilmektedir

Kısa öz geçmiş çevirisi ve CV tercümesi yurt dışında bir firmaya yapılan iş başvurusu, eğitim görmek üzere eğitim kurumlarına yapılan başvurular ve burs alma amaçlı yaptığınız başvurular esnasında talep edilmektedir.

Öz geçmiş aracılığıyla iş başvurusunda bulunduğunuz şirket, eğitim görmek üzere başvurduğunuz eğitim kurumu veya kuruluş ile aranızda bir bağ kurulmuş olacaktır. Bu nedenle eğitiminize yeni bir boyut kazandırma bağlamında ve iş dünyasına atılan en önemli adımlardan birisi olan öz geçmişler bireylerin kendilerini tanıtmaları ve göstermeleri bağlamında en önemli araçtır. Öyle ki şirketlerin bireylerle ilgili ilk izlenimleri öz geçmişler aracılığıyla belirlenmekte, eğitim kurumları tarafından öğrenciler beceri ve yetenekleri doğrultusunda kabul edilmektedir. Dolayısıyla öz geçmişlerin büyük hassasiyet, özen ve dikkatle hazırlanması gerekmektedir.

Öz geçmiş Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşverenin pek çok kişi arasından sizin öz geçmişinizi fark etmesi veya başvuracağınız eğitim kurumuna öz geçmişinizle damga vurmak adına birtakım ölçütler bulunmaktadır:

  • Öz geçmişiniz ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır,
  • Bilgiler açık ve net bir şekilde verilmelidir,
  • Bilinen dillere mutlaka yer verilmelidir,
  • Hedefe yönelik doğru ifadeler kullanılmalı ve dil bilgisi kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Hobiler, yetenekler ve beceriler kısmı mutlaka dolu olmalıdır,
  • Alınan sertifikalar ve eğitimlere yer verilmelidir,
  • Başvurulan pozisyonla ilgili bilgiler ya da tecrübeler mutlaka bulunmalıdır.

Öz geçmişlerin hazırlanma süreçlerine gösterilen özen ve hassasiyet, kısa öz geçmiş çevirisi ve CV tercümesine de gösterilmelidir.

Aslına uygun, akıcı ve etkili bir dille çevirisi yapılan öz geçmişiniz sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirmektedir. Bu bağlamda yabancı şirketlere ve eğitim kurumlarına yapılan başvurular esnasında bir nevi imajınızı belirleyen kısa öz geçmiş çevirisi ve CV tercümesi için uzman bir tercüme bürosu ile çalışmanız gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi dili akıcı ve etkili kullanabilen tercüman kadrosuyla bir nevi kimliğinizi belirleyen kısa öz geçmiş çevirisi ve CV tercümesi için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir