Kitap Katalog Dergi Tercümesi

 

Firmaların tanıtım ve pazarlama çalışmalarından biri de hizmetleri ve ürünleri ile ilgili katalog ve broşür hazırlamaktır. Hazırlanan katalog ve broşürler hem dijital tanıtımlarda hem de basılı olarak hedef kitleye ulaştırılmaktadır.

Global çerçevede iş ilişkileri kurmak isteyen firmalar katalog ve broşürlerinin farklı dillerde çevirisini yaptırmak ve farklı dillerde de reklam ve tanıtım çalışmalarına yer vermek isterler. Katalog ve dergi tercüme işlemi firmaların faaliyet alanlarına göre farklı terminolojilerde olabilmekte, genellikle teknik, spesifik içeriklere sahiptirler.

Bunun yanı sıra bazı kurumlar, sektör oluşumları, dernek, vakıf ve holdingler belirli aralıklarla dergi çıkarırlar. Bu dergiler genellikle en az iki dilli olarak düzenlenmektedir. Ayrıca dergiler farklı ülkelerde, farklı dillerde de hazırlanır. Katalog ve dergi tercümesi dil, anlatım, edebiyat, teknik, spor, gezi, kültür, sanat gibi farklı alanlar ve farklı terminolojileri tek bir dökümanda barındırmakta ve bu nedenden dolayı çok yönlü eve edebi açıdan yüksek uzmanlık gerektirmektedir.

Kitap tercümesinde ise çok özel ve başka bir terminoloji kullanılmaktadır. Bir kitap tercümesinde tercüme, redakte, yerelleştirme ve terminolojik sözlük çalışmalarının tümü gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kitap tercümesi dosyalarında edebiyat alanında başarılı tercüman ve editör ekibi görev almaktadır. Kitaptaki dil ve edebiyat oyunları doğru tespit edilmeli, tasvirler ve anlatımlar doğru ve yerinde yapılmalıdır.

Kitap tercümesi anadildeki başarı oranı sadece yazarın başarısını yansıtırken kitap tercümesi yapılmış bir kitabın başarı yazarın ve tercümanın başarısını kapsamaktadır. İyi yazılmış bir kitap, kötü ve özensiz anlatımı ile başarısız olabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına uzman ve deneyimli tercüme ekibi ile çalışmalıdır.

Kitap katalog ve dergi tercümesi işlemlerinizle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefon hattımızdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş