Muvafakatname Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana muvafakatname tercüme ve muvafakatname çeviri işlemlerinde de uygun fiyat, kalite hız kriterleri dahilinde hizmet sunmaktadır.

Muvafakatname; Bir kişinin üzerindeki hak ve çıkarları başka bir gerçek ya da tüzel kişiye devir ettiğine ya da izin verdiğine ya da kabul ettiğine dair belgedir.

Muvafakatname Nerede Düzenlenir?

Muvafakatname; noterlik makamlarında noter memurları tarafından düzenlenmektedir. Başka bir yerde düzenlenmiş muvafakatnameler noterlik makamında tasdik ettirilebilir. Bunun dışında pasaport işlemlerinde kullanılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüklerinde de muvafakatname düzenlenmektedir. Ancak noterde muvafakatname düzenlenmesi işlemi çok daha hızlı sonuç vermektedir.

Muvafakatname İstenilen Yerler

Evli bir bireyin evini var olan gayrimenkulünü satmak istemesi durumunda eşinden muvafakatname alması gerekir.

Veraset ya da intikal yolu ile araç devrinde varisler arasında 18 yaş altı birey bulunması durumunda noterlikte muvafakatname düzenlenmesi gerekmektedir.

18 yaş altı bireylerin spor kulüplerinde yer alması için yine muvafakatname düzenlenmesi gerekir.

Boşanmış ebeveynlerin çocuklarına dair pasaport çıkarma, yurt dışına seyahat, eğitim gibi işlemlerde ebeveynlerin muvafakatname çıkarması gerekmektedir.

Muvafakatname İçin Gerekli Belgeler

Muvafakatname işlemi için sadece kimlik bulundurmak yeterli olmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda ya da yapılacak işlemlerde ek olarak farklı evraklar talep edilebilir.

Muvafakatname izin gerektiren hemen her konuda düzenlenebilir. Araç ya da gayrimenkul işlemlerinden, albüm yapım ya da satışı sırasında, vize, vatandaşlık işlemleri de dahil hemen her alanda ya da her konuda gerçekleşebilir. Sadece talep edecek kurum ve talebi oluşturacak durum olması yeterlidir.

Muvafakatname Tercüme ve Çeviri Hizmeti

Muvafakatname tercüme ve çeviri işlemlerine belgenin yurt dışında kullanılacak olması durumunda ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle noterlik makamında hazırlanmış ve tasdik işlemleri tamamlanmış bir muvafakatname yine onay ve tasdikli resmi tercüme olması sebebiyle noter yeminli tercüman tarafından yeminli muvafakatname tercüme ve çeviri halinde düzenlenmelidir.

Kişi ya da kurum talebi doğrultusunda yeminli muvafakatname tercümesi yapılmış olan evrakın noter onayı yapılması ve noter onaylı muvafakatname tercümesi halinde hazırlanması gerekmektedir. Bu durumda müşteri yeminli tercüme bürosuna talebi doğrultusunda bilgi vermeli ve evrak bu şekilde düzenlenmelidir.

Muvafakatname belgesinin noterde düzenlenmesi sırasında noterler belirli bir ücret talebinde bulunmaktadır. Muvafakatname ücreti bilgisi noterlik makamında net olarak öğrenilebilmektedir.

Muvafakatname tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilirken hukuki terminolojiye hakim bir evrak olması sebebiyle yeminli hukuki tercüman tarafından tercüme ve çeviri işlemi yapılmalıdır.

OkeanosUluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yıllardır Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında Beyoğlu 25. Noterliği’ne bağlı olarak tüm noterlik işlemlerinde olduğu gibi muvafakatname tercüme ve çeviri işlemlerinde de anlık çözümler sunmaktadır.

Muvafakatname tercüme ve yeminli muvafakatname tercüme işlemi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir