Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
muvafakatname nedir?

Muvafakatname Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Okeanos Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana muvafakatname tercümesi işlemlerinde de uygun fiyat, kalite hız kriterleri dahilinde hizmet sunmaktadır.

Muvafakatname Nedir?

Muvafakatname; Bir kişinin üzerindeki hak ve çıkarları başka bir gerçek ya da tüzel kişiye devir ettiğine ya da izin verdiğine ya da kabul ettiğine dair belgedir.

Muvafakatname Nerede Düzenlenir?

Muvafakatname; noterlik makamlarında noter memurları tarafından düzenlenmektedir. Başka bir yerde düzenlenmiş bu belgeler noterlik makamından verilerek tasdik ettirilebilir. Bunun dışında pasaport işlemlerinde kullanılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüklerinde de düzenlenmektedirAncak noterde düzenlenmesi işlemi çok daha hızlı sonuç vermektedir.

Muvafakatname İstenilen Yerler

Evli bir bireyin evini var olan gayrimenkulünü satmak istemesi durumunda eşinden muvafakatname alması gerekir.

Veraset ya da intikal yolu ile araç devrinde varisler arasında 18 yaş altı birey bulunması durumunda noterlikte düzenlenmesi gerekmektedir.

18 yaş altı bireylerin spor kulüplerinde yer alması için yine muvafakatname düzenlenmesi gerekir.

Boşanmış ebeveynlerin çocuklarına dair pasaport çıkarma, yurt dışına seyahat, eğitim gibi işlemlerde ebeveynlerin de bu belgeden çıkarması gerekmektedir.

Muvafakatname İçin Gerekli Belgeler

Muvafakatname işlemi için sadece kimlik bulundurmak yeterli olmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda ya da yapılacak işlemlerde ek olarak farklı evraklar talep edilebilir.

Bu belge izin gerektiren hemen her konuda düzenlenebilir. Araç ya da gayrimenkul işlemlerinden, albüm yapım ya da satışı sırasında, vize, vatandaşlık işlemleri de dahil hemen her alanda ya da her konuda gerçekleşebilir. Sadece talep edecek kurum ve talebi oluşturacak durum olması yeterlidir.

Muvafakatname Tercümesi ve Çevirisi Hizmeti

Tercüme  işlemlerinde belgenin yurt dışında kullanılacak olması durumunda ihtiyaç duyulmaktadır. Öncelikle noterlik makamında hazırlanmış ve tasdik işlemleri tamamlanmış bir muvafakatname, yine onay ve tasdikli resmi tercüme olması sebebiyle  yeminli tercüme halinde düzenlenmelidir.

Kişi ya da kurum talebi doğrultusunda yeminli muvafakatname tercümesi yapılmış olan evrakın noter onayı yapılması veya noter onaylı istenilmesi halinde düzenlenerek hazırlanması gerekmektedir. Bu durumda müşteri bilgi vermeli ve evrak bu şekilde düzenlenmelidir.

Belgenin noterde düzenlenmesi sırasında noterler belirli bir ücret talebinde bulunmaktadır. Muvafakatname ücreti bilgisi noterlik makamında net olarak öğrenilebilmektedir.

Tercümesini gerçekleştirilirken hukuki terminolojiye hakim bir evrak olması sebebiyle yeminli hukuki tercüman tarafından tercüme işlemi yapılmalıdır.

Okeanos Tercüme şirketi yıllardır Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında tüm noterlik işlemlerinde olduğu gibi tercüme işlemlerinde de anlık çözümler sunmaktadır.

Muvafakatname belgesi tercümesi işlemi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.