Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca Türkçe- Türkçe Osmanlıca tercüme ve çeviri hizmeti eski matbu evrakların birçoğunda, soy ağacı, doğum belgesi, tapu, diploma gibi birçok evrakta ve akademik birçok çalışmada talep edilmektedir.

Osmanlıca, diğer adıyla Osmanlı Türkçesi 13-20’inci yüzyıllar arasında Osmanlı Devleti ve egemenliği altında olan birçok ülkede kullanılmıştır. Arapça ve Farsça’dan etkilenerek var olan dil yıllar boyunca geniş coğrafyalarda varlığını sürdürmüştür. Türk dilinin ilk sözlüğü ve dil bilgisi eseri olan Divan-i Lügati’t Türk’te yazı dilleri, ağızları hakkındaki bilgiyi söz varlığı verileri ve sözlü edebi ürünleri ile yayınlamıştır.

Yirminci yüzyılın başlarından itibaren dilde sadeleşmeye gidilmesi ve öz Türkçe kelimelerin kullanılması tutumunu başlatmış ve modern Türkiye Türkçesi dönemi başlamıştır. 1928 yılında yapılan Harf Devrimi ile Latin Alfabesine geçilerek Osmanlı Türkçesi kullanımı son bulmuştur. Ülkenin resmi dili Türkçe olarak Latin Alfabesi ile devam etmiştir. Dilin resmi ve gündelik hayatta kullanımı son bulsa da eğitim alanında, akademik, edebiyat, sanat, tasavvuf ve tarih konularında bilinilirliği yüksek bir dildir.

Osmanlıca Türkçe- Türkçe Osmanlıca Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti

Osmanlıca Türkçe- Türkçe Osmanlıca yeminli tercüme ve yeminli çeviri hizmeti, tapu, diploma, nüfus ve soyağacı evrakları başta olmak üzere birçok matbu evrakta yaygın olarak kullanılmaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun lisans diploması sahibi kişilerin noterlik makamında noter huzurunda Türkçe Osmanlıca arasında yazılı ve sözlü çeviri yapabileceğini ispat etmesi sonrasında Osmanlıca yeminli tercüman unvanını alarak yaptığı evraklara ıslak kaşe imza yapabilmektedir.

Ayrıca Osmanlıca Türkçe- Türkçe Osmanlıca akademik tercüme ve akademik çeviri hizmeti birçok akademik kitap, makale, şiir, gibi dosyaların bilimsel amaçla kullanılması sırasında talep edilmektedir. Osmanlıca, yayıldığı geniş topraklar sayesinde çok sayıda tarih, sanat, edebiyat, bilim, felsefe alanında eseri miras olarak bırakmıştır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm Osmanlıca Türkçe- Türkçe Osmanlıca tercüme ve çeviri hizmetlerinde diğer dillerdeki başarısını rahatlıkla yakalamış, güncel olmamasına rağmen Osmanlıca yazılı tercüme ve çeviri, Osmanlıca sözlü tercüme ve çeviri, Osmanlıca yeminli tercüme ve çeviri ve Osmanlıca noter onaylı tercüme ve çeviri olarak profesyonel hizmet vermektedir. Etik ilkelerine bağlılığı ve değer yargıları teknik işleyişiyle uygun fiyat, kalite ve hız politikaları ile birleşmiş ve bireysel ve kurumsal geniş bir müşteri kitlesine yıllardır hizmetini sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir