Rumca Tercüme ve Rumca Çeviri

Rumca Türkçe-Türkçe Rumca tercüme ve çeviri hizmeti Güney Kıbrıs Türkiye ilişkilerinin büyük çoğunluğunda yazılı veya sözlü olarak talep edilmektedir.

Rumca, Yunan coğrafyasında yapılan en son kazılara bağlı olarak elde edilen sonuçlarda yaklaşık altı bin yıl öncesine kadar konuşulduğu tespit edilmiştir. Türkçesi Helence, orjinali Elenika olan bu dil bilim insanları tarafından bilinilirliği ve kullanımı yüksektir. Helenistik çağdan çok uzun zaman öncesinde de Anadoluda toplumlar tarafından konuşulmuş olup Pontus Rum, Trabzon Rum İmparatorluğu ve genelde bütün Doğu Roma tarafından resmi dil ilan edilmiştir. Köklü ve zengin bir dil olan Rumca tüm Avrupa dillerinin çıkış noktası olmuş ve insanlığa sanat, tarih, bilim ve edebiyat anlamında sayısız eseri miras olarak bırakmıştır. Günümüzde ise Yunanistan ve Güney Kıbrıs kesimi tarafından konuşulmakta ayrıca başta Karadeniz olmak üzere Türkiye’nin de çeşitli bölgelerinde bilinmektedir.

Güney Kıbrıs Türkiye’ye 2017 yılında 92 milyon Euro’luk ithalat ve 3 milyon Euro’luk ihracat gerçekleştirmiştir.

Rumca Türkçe-Türkçe Rumca Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri Hizmeti

Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Türkiye arasında gerçekleşen ticari ilişkilere bağlı olarak Rumca Türkçe-Türkçe Rumca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri kullanım kılavuzu, bakım onarım kitapçıkları, katalog, broşür, ÇED raporları, analiz raporları, teknik şartnameler, TSE ve ISO belgeleri gibi birçok evrak üzerinde gerçekleştirilmektedir. Rumca Türkçe-Türkçe Rumca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken cümlelerin yapısı kısa, net ve anlaşılır olmalı, terimler doğru ve terminolojik bütünlük sağlanıyor olmalı. Rumca Türkçe-Türkçe Rumca teknik tercüme ve teknik çeviri dosyaları konusunda uzman, deneyimli ve terminolojiye hakim tercüme ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Rumca Türkçe-Türkçe Rumca Sözlü Tercüme ve Sözlü Çeviri Hizmeti

Rumca, yazılı kaynakların yanı sıra sözlü tercüme işlemlerinde de talep oluşturmaktadır. Rum kökenli vatandaşların Türkiye’de resmi kurumlarda yaptıracakları tüm işlemlerde rumca Türkçe- Türkçe Rumca sözlü tercüme ve sözlü çeviri işlemi yapılır. Sözlü tercüman, tercüme yapılacak resmi kurumda tarafların hazır bulunması ve resmi makam yetkilisinin huzurunda Rumca Türkçe- Türkçe Rumca sözlü tercüme ve sözlü çeviri işlemi gerçekleştirmektedir.

Rumca Türkçe- Türkçe Rumca Akademik Tercüme ve Akademik Çeviri Hizmeti

Rumca, bilimsel, edebi, akademik kaynak bakımından oldukça zengin bir dil olması ve çok yaygın bir coğrafyada kullanılması sebebiyle birçok bilimin kökenine inildiğinde Rumca kaynaklara rastlanılması mümkündür. Akademik çalışmalar ve bilimsel araştırmalar sırasında Rumca Türkçe- Türkçe Rumca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Felsefe, psikoloji, edebiyat, şiir, sanat, resim, mitoloji, arkeoloji gibi alnalar başta olmak üzere birçok Rumca döküman Rumca Türkçe- Türkçe Rumca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemine dahil edilmektedir. Rumca Türkçe- Türkçe Rumca akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi konusunda uzman, deneyimli ve profesyonel tercüman ve editörler tarafından yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana tüm dillerdeki profesyonel, etik ve ilkeli yaklaşımını Rumca Türkçe- Türkçe Rumca tercüme ve çeviri hizmetinde de göstermektedir. Kalite, hız ve uygun fiyat politikasını etik ilkeleri ile birleştirerek bireysel ve kurumsal müşterilerine sunduğu hizmetteki başarı oranını her geçen gün yükseltmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir