Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
Şartname tercümesi

Şartname Tercümesi

Şartname tercümesi ve çevirisi taleplerinizde, bütün dillerde profesyonel ve deneyimli tercümanlarımız ile birlikte, kaliteli, güvenilir ve hızlı bir şekilde projenizi tamamlayarak sizin için değerli olan zamanı size kazandırıyoruz…

Şartname Nedir?

Kamuya ve özel sektöre dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartnameler genel itibari ile idari ve teknik şartname olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir.

Teknik şartname; bir ürünün fiziksel, mekanik, estetik, kimyasal özelliklerini tasvir veya nasıl yapılması gerektiğini anlatan dokümanlardır.

İdari şartname; ihalelerin hangi hukuksal kriterlerde gerçekleştirileceğini belirten şartnamelerdir.

Çok uluslu katılımcılar ile birlikte gerçekleştirilecek olan kamu veya özel sektör ihalelerinde şartnameler birkaç farklı dilde hazırlanmaktadır. Türkçe hazırlandıktan sonra idari ve teknik şartnameler farklı dillerde şartname tercümesi yapılır.

Şartname tercümesi hem hukuk hem de ticari anlamda düzenlenmesi sebebiyle dikkatli ve uzman tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Teknik şartnameler rakamlardan, sayısal değerlerden, teknik değerlerden oluşmaktadır. Dolayısıyla teknik şartname çevirisi yapılırken alanında uzman ve deneyimli teknik tercüman tarafından birebir tercüme edilmeli ve herhangi bir şekilde anlam karışıklığına yer verilmemelidir.

İdari şartnameler hukuki ifadelerden, yasa maddelerinden ve resmi ifadelerden oluşmaktadır. Bundan dolayı idari şartname tercümesi hukuk alanında deneyimli ve anadil düzeyinde dilbilgisine sahip tercümanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Teknik şartname tercümesinde olduğu gibi tercümede herhangi bir anlam karışıklığına sebep olunmamalı ve net anlaşılır yoruma kapalı olarak tercüme yapılmalıdır.

EN15038 Tercüme Kalite Standartlarında Tercüme Hizmeti…

Okeanos Tercüme şirketi kamu kurumlarında gerçekleştirilen ihaleler için anlık çözümler sunmaktadır. Uzman ve deneyimli tercüman kadrosu ile birlikte şartname çevirisi projelerinde yeminli ya da noter yeminli olarak da hizmet sağlamaktadır.

Tüm şartname tercümesi projeleri EN 15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartlarında gerçekleştirilmektedir. Tercüme prosesi ve tercüman kadrosunu aynı kalite standartları kapsamında gerçekleştirmektedir.

Okeanos Tercüme şirketi uygun fiyat, hız, kalite kriterlerini tüm şartname tercümesi projelerinde bir arada sunmaktadır.  Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Teknik ve İdari Şartname Tercümelerinde Deneyimli Kadro…

Tecrübe, tamamlanmış her bir tercüme projesiyle kazanılmaktadır. Teslim edilen her bir projenin deneyimiyle yeni projeye başlanılır ve olumlu yönde katkı sağlayarak tamamlanır.

Okeanos Tercüme’de yıllardır birlikte pek çok projeyi tamamlamış ve yol katketmiş olan bütün dillerde tercüman kadrosu elde ettikleri deneyimleri her yeni projeye taşımakta ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadırlar. Asıl olan başarılı olarak tamamlanan projeler ile müşterilerin başarılarına katkıda bulunmaktır…

Şartname tercümesi ve çevirisi hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr  veya info@okeanostercume.com.tr adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 numaralı veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.