Slovence Tercüme ve Slovence Çeviri

okeanos tercüme_slovence tercüme_slovence çeviri

Slovence, yaklaşık 2,2 milyon kişi tarafından konuşulmakta ve bu nüfusun 2 milyonu Slovenya’da yaşamaktadır. Slovence Slovenya’nın resmi dilidir. Slovence çok karışık ve değişimlere çok açık bir dildir. Türkiye’nin Slovenya’ya başlıca ihracat ürünleri; taşıt araçları, taş kömürü katranı, ham petrol, kimya ürünleri, elektrikli makine ve cihazlar, giyim eşyası ve aksesuarlar, telekominikasyon ekipmanları, tütün mamülleri, tekstil ve elyaf, organik kimyasallar, radyoaktif ürünler, kauçuk ve mamülleridir. Türkiye’de 16 Slovakya sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. Ayrıca Türk Eximbank Slovenya ile yapılan ticareti uygulamada bulunan sigorta ve kredilerle desteklemektedir. Ticaret yönünden ele alındığında bölgelerimize Slovenya’dan edinilen mal girişinin, bölgelerden mal çıkışına oranla çok yüksek olduğu görülmektedir. Slovenya gelişmiş bir imalat sanayi sektörüne sahiptir. Makine imalatı, tekstil, gıda, elektrik elektronik, optik ekipmanlar, kozmetik, kağıt, plastik, otomotiv yan sanayi, kimya ve ağaç işleme sektörlerinde gelişmiş bir endüstriyel altyapıya sahiptir. Bu sektörlerin yanı sıra gemi inşası ve turizm alanlarında işbirliği imkanı mevcuttur. Ayrıca Slovenya’da Türk müteahhitler tarafından üstlenilen projeler mevcuttur.

Slovence Teknik Çeviri Hizmeti

Slovenya Türkiye arasında devam eden ticari ilişkiler sırasında ticareti yapılan ürünlerin Slovence Türkçe-Türkçe Slovence teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilirken teknik terminolojinin tutarlı olması ve terimlerin doğru net ve yerinde kullanılması, cümlelerin kısa ve anlaşılır olması çok önemlidir. Slovence Türkçe-Türkçe Slovence teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri alanında uzman, deneyimli tercüman ve editörler tarafından yapılmaktadır.

Slovence Hukuki Çeviri Hizmeti

Hukuk her ilişkinin temel prensibidir ve her ilişki hukuki temellere dayanılarak kurulmaktadır. Hukuki terminoloji kişinin ana dilinde dahi anlamakta zorlandığı spesifik ve kompleks bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Slovence Türkçe-Türkçe Slovence hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemler sırasında alanında uzman, deneyimli, her iki ülkenin hukuk sistemine hakim hukuki tercüman ve hukuki editörler tarafından yapılmaktadır.

Slovence Türkçe Yeminli Tercüme Hizmeti

Başta erasmus evrakları, vize işlemleri, hukuki metinler ve daha fazlası müşteri talebi ya da ibraz edilecek kurum talebi doğrultusunda Slovence Türkçe-Türkçe Slovence yeminli tercüme ve yeminli çeviri olarak ele alınır. Yeminli tercüme ve yeminli çeviri Slovence Türkçe arasında yazılı ve sözlü tercüme işlemi yapabileceğini lisans diploması ile birlikte noterlik makamında notere ibraz edebilen ve noter huzurunda yemin eden tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana etik ve ilkeli çalışmalarını uygun fiyat, kalite, hız ile birleştirmiş yıllardır tüm dillerde gösterdiği profesyonel yaklaşımı Slovence Türkçe Türkçe Slovence tercüme ve çeviri hizmetlerinde de gösterebilmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir