Tacikçe Tercüme ve Tacikçe Çeviri Hizmetleri

okeanos tercüme_tacikçe tercüme_tacikçe çeviri

Tacikçe, tarih boyunca Arap ve Latin alfabesi ile yazılmış olup günümüzde Kiril alfabesi ile yazılmaktadır. Günümüzde Afganistanlı Tacikler arasında Arap alfabesi ile kullanılmaya devam etmektedir. Tacikçe, Farsça’nın bir lehçesi olup Tacikistan’ın anadilidir. Tacikistan dışında da Afganistan, İran, Türkmenistan gibi ülkelerde yaşamakta ve konuşulmaktadır.

Türkiye Tacikistan ilişkileri ortak kültür miraslarımız arasında yükselmeye devam etmekte bunların öncülerinden biri Mevlana Celaleddin Rumi’dir. Doğrudan Türk yatırımlarının Tacikistan’daki hacmi 50 milyon ABD Doları’na ulaşmıştır. Ülkede toplamda 35 Türkiye sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 39 Tacikistan sermayeli firma faaliyet göstermektedir. Türkiye Müteahhitler Birliği’nden edinilen verilere göre Türkiye sermayeli Tacikistan’da faaliyet gösteren firmaların toplamda 545 milyon ABD Doları değerinde 36 projeye imza attıkları görülmektedir. Tacikistan’a ihraç ettiğimiz ürünler arasında; Kişisel temizlik ürünleri, halı, plastik ürünleri, mücevherci eşyası ve aksamı, kümes hayvan ürünleri, alüminyum çubuk ve profiller, temizlik maddeleri ve elektrikli küçük ev aletleri yer alırken başlıca ithalat ürünlerimiz arasında; işlenmemiş alüminyum, pamuk ve pamuk ipliği, hayvan post ve derileri yer almaktadır.

Tacikçe Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri Hizmetleri

Tacikistan Türkiye arasında yaşanan ticari ilişkiler içerisinde elektronik ve elektrikli aletler gibi teknik ürünlerin ticareti sırasında ve daha birçok konuda Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir.  Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilirken doğru terim kullanımı, terminolojik bütünlük, cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması önemlidir. Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi alanında uzman, kendi konusunda deneyimli tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tacikçe Hukuki Çeviri Hizmetleri

Tacikistan Türkiye arasında yaşanan tüm ilişki sürecinde bireysel ya da kurumsal boyutta Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sırasında hukuki terminoloji ve her iki ülkenin hukuki yapısı ve cümlelerin yapısı büyük önem taşımaktadır. Tüm bu alanlarda deneyimli uzman tercüman, editör ekibi tarafından ele alınmaktadır. Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemlerinde müşteri talebi doğrultusunda Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Tacikçe Yeminli Tercüme Hizmeti

Tacikçe ve Türkçe arasında sözlü ve yazılı tercüme yapabileceğini lisans diploması ile ispatlayabilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin edebilen Türk vatandaşları Tacikçe yeminli tercüman unvanı edinerek tercüme yaptıkları evraka ıslak imza ve kaşe yapabilirler. Pasaport, öğrenci belgesi, kimlik, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, diploma, sertifika gibi evraklarda Tacikçe Türkçe-Türkçe Tacikçe yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilir. Talep eden kişi ya da kuruma göre bazı evraklar Tacikçe Türkçe Türkçe Tacikçe noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri şeklinde de düzenlenebilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik, ilkeli ve şeffaf çalışma politikasını uygun fiyat, kalite ve hız ile de birleştirmektedir. Profesyonel ekibi ile sayısız başarıya imza atan Okeanos çalışmalarına son teknolojide müşteri takip programı ile devam etmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir