Türkçe Romence Çeviri ve Tercüme Bürosu

romence tercüme ve romence çeviri

Hint Avrupa dil ailesinin Latince kökenli dillerinin bir üyesi olan Romence, temel olarak Romanya’da ve Moldovya civarlarında konuşulmaktadır. Fakat Romence, diğer Latin kökenli dillere benzemez. Bunun nedeni ise Slav dilleri ve Macarca, Türkçe, Yunanca gibi dillerden etkilenmesidir. Romanya’nın ve Avrupa Birliği’nin resmi dillerindendir. Yaklaşık 35 milyon kişi tarafından konuşulan Romence, dünyanın dört bir köşesinde yaşayan Romen vatandaşlar sayesinde İtalya, Almanya, Amerika, Birleşik Krallık gibi birçok ülkede çeviri imkanı bulmaktadır. Okeanos Tercüme, ana dili Romence olan ya da deneyimli Romence tercümanlar ile çalışarak projelerinizi zamanında ve uygun fiyat politikası ile tamamlamaktadır. Romence belge çevirisi, deşifre, düzenleme, sözlü çeviri, organik çeviri ve daha birçok hizmetimizden yararlanmak için 7/24 destek sunduğumuz iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.  Romence türkçe çeviri ve tercüme taleplerinizde bizlere güvenebilirsiniz…

romence tercüman

Profesyonel Romence Tercüman Ekibimiz

Veri tabanımızda yer alan usta Romence tercümanlarımız, Okeanos Tercüme kalite politikası ile Türkçeden Romenceye ve Romenceden Türkçeye çeviriler yapmaktadır. Çeviribilim ve Dilbilim gibi bölümlerden derecesi olan ya da uzun yıllardır çeviri sektöründe kendini kanıtlamış Romence çevirmenlere istihdam sağlayarak müşterilerimize çevirilerinde güvenirliği sağlıyoruz. Çeviri sürecinde proje yönetimine özen göstererek çevirmen, editör ve proje yöneticisi iletişim ağını üst düzeyde tutuyoruz. Romence çevirmen olan kişilerin bu dilde sertifika, diploma ya da dil sınavı belgelerinin olması ve dili ustaca kullanarak mesajı tam olarak iletmesine özen gösteriyoruz.

Okeanos Tercüme, çevirmenlerini seçerken kullandığı test yöntemleri ve deneme metinleri kendine ait olduğu için Romence tercümanlarımız ile titizlikle anlaşıyoruz. Geçmiş müşterilerin ve firmaların referansları, deneyim yılı ve deneme metinleri Romence tercüman seçiminde göz önünde bulundurduğumuz kriterler arasındadır. Ayrıca Yeminli Romence tercüman olarak çalışan ekip arkadaşlarımız da bağlı oldukları noter ve Okeanos Tercüme adı altında profesyonel çeviri hizmetleri sunmaktadır.

Romence Tercüme ve Çeviri Yapılan Alanlar

Çeviri dendiğinde geniş bir perspektiften bakılmalı ve her alanın farklı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirdiği dikkate alınmalıdır. Romence çeviri; hukuk, makine ve teknoloji, finans, tıp, reklam ve iletişim, ulaşım, yazılımlar, tarım, otomotiv, endüstri ve Avrupa Birliği belgeleri gibi birçok alanda gerçekleşmektedir. Her alanın terim listesi farklılık gösterdiği için hangi alanda çeviri yapıldığına dikkat edilmelidir. Ayrıca her belge türünün olmazsa olmazları vardır. Örneğin bir iktisat ya da hukuk belgesinde kesinlik büyük önem arz eder. Veriler değiştirilmeden aktarılmalı, bilgilerde asla sapma olmamalıdır. Bu gibi alanlarda çeviri yapan Romence tercümanların genellikle alan bilgisine de sahip olması ya da uzun yıllardır bu alanlarda çeviri yapması gerekmektedir. Bu nedenle resmi belgelerin çevirilerinin genellikle yeminli tercümana teslim edildiği görülür.

Romence Yeminli Tercüman olmak için gerekli belgeleri toplayarak ikamet ettiğiniz notere teslim etmeniz ve uygun görülmeniz durumunda yemin etmeniz gerekmektedir. Bir diğer hayati alan ise sağlıktır. Romence tıbbi çeviri yapacaksanız açık, anlaşılır ve mutlak doğrulukta yapmanız şarttır. Günümüz çeviri sektörünün en yenilikçi ve atılgan alanlarından biri ise oyun alanıdır. Özellikle yerelleştirme, oyunlar için paha biçilmezdir. Uluslararası alanda da büyük bir iş hacmi sağlayan oyun çevirisi, Romenceden ve Romenceye eğlence ürünleri kazandırmak adına yoğun olarak yapılır.

Romence Çeviri ve Tercüme Ücretleri

Her çeviri projesi eşsizdir ve nihai sonuçta verilen çeviri ücreti de projenin özelliklerine göre değişmektedir. Bir projeyi etkileyen değişkenler arasında karakter sayısı (genellikle 1000 karakter üzerinden hesaplanır), çevirinin alanı, çeviri süresi ve çeviri materyali türü bulunmaktadır. Örneğin genel çeviri talebi ile özel alan çeviri talepleri (hukuk, tıp vb..) ücretleri farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra Yeminli Romence tercüme ücreti de normal çeviri ücretlerine göre artmaktadır. Çünkü Yeminli tercümanlar, kaşeleme işlemi de yapar. Okeanos Tercüme Çeviri Fiyatları yazımızı okuyarak listeye göz gezdirebilir ve Romence tercüme ücretini 1000 karakter üzerinden ortalama olarak hesaplayabilirsiniz.

romence türkçe çeviri

Romence Türkçe Çeviri Taleplerinizde Okeanos Tercüme…

Çeviri büromuz Word, Excel, PowerPoint gibi birden fazla dosya üstünden çalışarak çeviri alanında en ulaşılabilir olmak adına her gün daha fazla çalışmaktadır. Teslim ettiğiniz terim listeleri ya da biçem kılavuzlarına harfiyen uyar, aklınıza takılan noktalarda 7/24 iletişim hatlarımız ile destek sağlarız. Romence çeviri talebi oluşturmak için hızlı ve kolayca erişim hizmeti sağlayarak %100 çeviri kalitesi sağlanana değin son incelemeleri yaparız.

Siz de Romence deneyimli çevirmen ekibimiz ile iletişime geçmek istiyorsanız web sitemiz üzerinden veya info@okeanostercume.com.tr e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de 0553 91031 32 mobil, Whatsapp, Telegram veya 0212 221 45 21 numaralı telefon hatlarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir