Ukraynaca Tercüme ve Ukraynaca Çeviri

ukraynaca tercüme ve ukraynaca çeviri

Türkiye ve Ukrayna arasındaki mevcut ülkeler arası ve ticari ilişkiler kapsamında Ukraynaca tercüme ve Ukraynaca çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Ukraynaca

Ukraynaca, Ukrayna’nın resmi dilidir. Hint-Avrupa Dil Ailesinin Slav Dilleri grubunda yer almaktadır.  Kiril alfabesi ile yazılan dilin Rusça, Lehçe ve Slovakça dilleri ile yakından ilişkisi bulunmaktadır.

Ukrayna-Türkiye İlişkileri

Türkiye ve Ukrayna ilişkileri tarih boyunca dostane bir biçimde ilerlemiştir. Coğrafi, kültürel ve tarihi yakınlıkları bulunan iki ülkenin ilişkileri zaman geçtikçe gelişmiştir. 1990 yılında Ukrayna’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkeler arasında Türkiye bulunmaktadır. Ukrayna ile ekonomik ve beşeri ilişkilerin güçlendirilmesi adına 2017 yılında iki ülke arasında kimlikle seyahat etme uygulamasına başlanmıştır.

Ukrayna’da faaliyet gösteren yaklaşık 600 dolayında Türk şirketi bulunmaktadır. Bu firmaların Ukrayna’daki yatırım tutarı 3 milyar Dolar’dır. Turizm alanında Türkiye ve Ukrayna arasında önemli bir işbirliği bulunmaktadır. 2019 yılında ülkemizi ziyaret eden turist sayısı 1.547.996’dir.

Ukraynaca Tercüme ve Çeviri Hizmetleri

Ukraynaca tercüme gerek ikili ilişkiler gerekse karşılıklı seyahatler sonucu ihtiyaç haline gelmiştir. Günümüzde birçok alanda Ukraynaca tercüme hizmeti verilmektedir.

Lojistik evrakları, ticari yazışmalar, ticari faturalar, raporlar, teklifler, kapanış evrakları, dolaşım belgeleri vb. ticari dokümanlar tercüme edilmektedir. Dış ticaretin sağlanması ve ticari faaliyetlerin yürütülmesi açısından Ukraynaca ticari tercüme oldukça önemlidir.

Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler hukuk sistemi üzerine kuruludur. Bu doğrultuda sözleşme, anlaşma, genelge, tüzük, taahhütname vb. evrakların Ukraynaca hukuki tercümesi gerçekleştirilmektedir. Hukuk alanında bilgi ve deneyim sahibi olunması hukuki tercüme açısından önemlidir.

Makinenin, elektrikli cihazların ve ürünlerin üretim sonrası global pazarda satılması amacıyla teknik tercümesi gerçekleştirilmektedir. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, ürün içeriği, web siteleri, teknik şartname vb. teknik dokümanlar Ukraynaca teknik tercüme edilmektedir.  Teknik tercüme işlemi gerçekleştirilirken net ve kısa cümleler kurulmalıdır. Teknik terminolojiye fazlasıyla dikkat edilmelidir.

Bilanço, kurumlar vergisi beyannamesi, gelir tablosu, maaş bordrosu, bankacılık evrakları Ukraynaca finansal çevirisi sağlanan evraklardır. Finansal terminoloji, rakamlar, oranlar ve değerler finansal tercümede oldukça önemlidir.

Ukraynaca Yeminli Tercüme

Türkiye’de eğitim, çalışma, ikamet, seyahat amacıyla bulunan Ukrayna vatandaşları tarafından Ukraynaca yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.  Aynı zamanda evlilik, boşanma, şirket kuruluşu, vekalet verme, hisse devri vb. işlemlerde Ukraynaca yeminli tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Kimlik, aile cüzdanı, doğum belgesi, diploma, transkript, vekaletname vb. evrakların Ukraynaca yeminli tercümesi gerçekleştirilmektedir. Noter onayına ihtiyaç duyulduğu zaman noter tasdikine uygun olarak düzenlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme resmi ve bağlayıcılığı bulunan işlemlerdir. Dolayısıyla profesyonel Ukraynaca tercüman ve Ukraynaca tercüme bürosu aracılığıyla sağlanmalıdır.

Ukraynaca Yeminli Tercüman

Ukraynaca yeminli tercüme ilgili belgesiyle noter huzurunda yemin ederek yemin zaptı elde eden yeminli tercümanlar aracılığıyla sağlanmaktadır.

Yeminli tercüman, çevirisi gerçekleştirilen belgeyi kaşeleyip imzalayarak belgeye resmiyet kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra tüm resmi kurumlarda Ukrayna uyruklu vatandaşlar tarafından gerçekleştirilen işlemlerde Ukraynaca sözlü tercüme hizmeti sağlarlar.

Ukraynaca Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Ukraynaca tercüme ve çeviri fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme gereken işlemlerde belge bazlı değerlendirilme gerçekleştirilmekte veya sayfa sayısı hesaba katılabilmektedir.

Ukraynaca sözlü tercüme fiyatlarında işlem niteliği, işlem sayısı ve süresi üzerinden belirleme yapılmaktadır. Uygun fiyatlara kaliteli hizmet sunan bir tercüme bürosu müşteriler için her zaman birincil tercihtir.

Ukraynaca Tercüme Bürosu

Her müşteri Ukraynaca çeviri hizmetlerini uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan bir Ukraynaca tercüme bürosundan almak istemektedir. Okeanos Tercüme sektördeki tecrübesi, profesyonel tercüman kadrosuyla kalite, güven ve hız faktörleri bir arada Ukraynaca tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Ukraynaca Tercüme ve Çeviri Taleplerinizde Okeanos Farkı ve Güvenilirliği…

Okeanos Tercüme, 2013 yılından günümüze kadar EN15038 Tercüme Hizmetleri Kalite Standartları Belgesine sahiptir. Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme kalite standartları belgesi olan EN15038 standartlar gereği bütün tercüme projelerinde iş proseslerini yürütmektedir. Bu sayede tercümenin doğruluğu, hızlı teslimatı ve kalitesini sağlamakta ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetini garanti etmektedir.

Ukraynaca çeviri hizmetleri hakkında www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir