Ukraynaca Tercüme ve Ukraynaca Çeviri

Ukraynaca tercüme ve Ukraynaca çeviri hizmeti Türkiye Ukrayna arasında yaşanan tüm ilişkiler sırasında tercüme ve çeviri hizmeti yerine getirilmektedir.

Ukraynaca Kiril alfabesi ile yazılır ve Rusça, Lehçe, Slovakça dilleri ile yakından ilişkilidir. Ukraynaca Hint Avrupa dillerinden ortaya çıkmış Slav dilleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda Ukrayna, iş ya da eğlence amacıyla seyahat edenler için popüler bir rota haline geldi. Bu nedenle Ukraynaca tercüme ve Ukraynaca çeviri hizmeti ihtiyacı artmaktadır.

Türkiye Ukrayna arasında tarih boyunca coğrafi, kültürel ve tarihi yakınlıkları oldu. İki ülke arasındaki ilişkiler 1990 yılında Ukrayna’nın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkeler arasında olması ile başladı. 2017 yılı sonrasında iki ülke arasındaki vize uygulaması çipli kimliklere bırakmıştır.

Ukraynaca dili 32 harften oluşmaktadır. İki ülke arasında her geçen gün artan bi ticaret hacmi söz konusu olup Rusya’dan sonra Ukrayna ihraç mallarını en çok tüketen ülke Türkiye’dir. Ukrayna kendisini yabancı sermayeye açmış yatırımcılara kolaylıklar sağlamaktadır. Türkiye sermayeli çok sayıda inşaat firması ülkede faaliyetlerini sürdürmekte ve büyük ve önemli projelere imza atmışlardır.

Ukraynaca Ticari Tercüme ve Ukraynaca Ticari Çeviri

Ukraynaca ticari tercüme ve Ukraynaca ticari çeviri Ukrayna Türkiye arasında yürütülen tüm ticari ilişkiler sırasında talep edilmektedir. Lojistik evrakları, ticari yazışmalar, ticari faturalar, raporlar, teklifler, kapanış evrakları, ATA karnesi, dolaşım belgeleri ve daha fazlası ticari faaliyetlerin yürütülmesi için yeminli Ukraynaca tercüme ya da noter onaylı Ukraynaca tercüme olarak düzenlenmektedir. Firmaların iş akış süreçlerinde çok hızlı ve sorunsuz hizmet ihtiyaçlarının bilincinde olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet anlayışı ile çalışmalarını yürütmektedir.

Ukraynaca Teknik Tercüme ve Ukraynaca Teknik Çeviri

Bir makine, elektrikli ya da elektronik ürünler üretim sırasında, üretildikten sonra kullanımı, global pazarda satışı amacıyla teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri yapılmaktadır. Ukraynaca teknik tercüme ve Ukraynaca teknik çeviri işlemi de kullanım kılavuzu, CE belgesi, el kitapçıkları ve daha fazla evrak için talep edilmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken cümleler kısa ve anlaşılır olmalıdır. Doğru terimlerin kullanılması ve terminolojik bütünlük önemlidir. Teknik tercüman ve teknik editörler uzmanlık alanlarındaki bilgilerini ve gelişmeleri güncel tutmalıdır.

Ukraynaca Hukuki Tercüme ve Ukraynaca Hukuki Çeviri

Hukuk sistemi üzerine kurulu olan tüm ilişkilerde sözleşme, anlaşma, genelge, tüzük, taahhütname, vekaletname gibi evrakların Ukraynaca Hukuki Tercüme ve Ukraynaca Hukuki Çeviri işlemleri için talep oluşmaktadır. Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme deneyimli ve uzman hukuki tercüman kadrosu ile başarılı hizmet sunmaktadır.

Türkiye eğitim, iş ve çalışma, turistik amacıyla bulunan Ukrayna vatandaşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Vatandaşlık işlemleri ve ikamet izni için pasaport, evlilik cüzdanı, doğum belgesi gibi birçok evrakın da Ukraynaca yeminli tercüme ya da Ukraynaca noter onaylı tercüme sine ihtiyaç vardır. Ukraynaca noter onaylı tercüme ve Ukraynaca yeminli tercüme işlemleri sırasında evrakın orjinali tercüme şirketi yetkilisine ibraz edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana etik değerlerini ve ilkeli çalışmalarını sürdürmekte ve müşteri odaklı yaklaşımıyla en kısa zamanda profesyonel ve kaliteli çözümler üretmiştir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir