Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
almanca tercüman

Almanca Tercüman

Almanca tercüman ve tercümanlık konusunu birlikte inceleyelim, günümüzde tercüme bürolarının kalite ve güvenirliğini ortaya çıkaran unsurların başında nitelikli tercümanlar gelmektedir. Farklı dil çiftlerinde çalışan tercümanların ortak özellikleri olduğu gibi kendi dil çiftlerine özgü ayırıcı nitelikleri de vardır. Almanca Türkçe dil çiftine bakıldığında da bu gibi özgün beceriler ön plana çıkmaktadır. Almanca çevirilerin sorunsuz olarak tamamlanması ve teslim tarihinde sunulması, ancak profesyonel Almanca tercümanlar ile çalışıldığında gerçekleşecektir. Okeanos Tercüme Bürosu bünyesinde çalışan deneyimli Almanca tercümanlar, çeşitli alanlardaki uzmanlıkları sayesinde kaliteli bir çeviri hizmeti sunar.

Almanca Tercüman Nasıl Olunur?

Almanca tercüman olmak için izleyebileceğiniz birkaç yol vardır. Öncelikle bu mesleğin arka planını öğrenmek adına çevirmenlik seçeneğinin sunulduğu bir lisans ya da ön lisans bölümünde okumayı tercih edebilirsiniz. Üniversitelerin Alman Dili ve Edebiyatı ve Almanca Tercümanlık lisans bölümleri ile Uygulamalı Çevirmenlik ön lisans bölümü Almanca tercümanlık için akademik bir birikimle yola çıkmak isteyenlere idealdir. Bu bölümlerde Almanca hazırlık sınıfları tamamlandıktan sonra dilin tarihi, çevirisi ve kültürü üzerine birçok ders işlenmektedir. Bunun dışında Almanca biliyorsanız ya da zaman içinde öğrenmeye çalışıyorsanız dilde yetkinlik durumunuzu ölçmelisiniz. Eğer profesyonel olarak Almanca çeviri yapabilecek düzeye ulaştıysanız tecrübe edinmek için tercüme bürolarından deneme çevirileri talep edebilir ya da gönüllü tercümanlık yapabilirsiniz. Bu gibi süreçler, Almanca tercüme alanında deneyim kazanmanıza fayda sağlayacaktır.

Almanca Hukuk Tercümanı

Hukuk alanı, özel alan çevirileri içerisinde en fazla sorumluluk gerektirenlerden biridir. Bunun nedeni, eğer bir dava dosyası çeviriyorsanız ve sonucunda önemli bir karar verilecekse çevirmenin ağzından dökülen her söz ya da kaleminden çıkan her yazı bu kararı etkileyebilir. Bu nedenle Almanca hukuk tercümanı olarak çalışacak kişilerin öncelikle Almanca dil bilgisine hakim olması, sonrasında ise Almanca hukuk terminolojisi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bunun yanında da en azından birkaç yıl boyunca kendi çabaları ya da gönüllü çalışmaları ile bu alanda somut ürünler ortaya koyması şarttır. Almanca hukuki tercümanlar, adliyelerde ya da hukuk bürolarında çalışabilir. Bunun dışında hukuk çevirisi yapan herhangi bir büroda da çalışabilirler. Okeanos Tercüme Bürosu, Almanca Türkçe çeviri için hukuki, medikal ve ticari çeviriler olmak üzere birçok alanda profesyonel olarak hizmet vermektedir.

yeminli almanca tercüman

Yeminli Almanca Tercüman

Yeminli tercümanlık başvuruları yapılırken çevirmenin birkaç kriteri karşılaması gerekir. Bunlar içinde dili kusursuz bir şekilde bilmesi ve yaş sınırlamaları gibi hususlar vardır. Bu kriterler, noterliklerin web sitelerinde liste olarak sunulmaktadır. Kriterlere uyan çevirmenler, bağlı bulundukları bölgenin noterliğine belgeleri ile giderek yeminli Almanca tercüman olmak adına başvuruda bulunabilirler. Yeminli tercümanlar, çoğunlukla resmi çevirilerde görev almaktadır. Bu nedenle hukuk gibi alanlarda da genellikle yeminli Almanca tercümanlar tercih edilir. Yeminli Almanca tercümanlar, çeviri işlemini tamamladıktan sonra kaşeleme yetkisine sahiptir. Bu yetki tercümanlara belgenin doğruluğunu kanıtlama hakkı sunarken sorumluluklar yükler. Bundan dolayı yeminli tercümanların seçiminde hem noterler hem de çeviri büroları son derece dikkatli davranmalıdır. Okeanos Tercüme Bürosu olarak Almanca yeminli tercümanlarımızı seçerken birçok kriteri göz önünde bulundurarak sizler için her gün daha iyisini hedefliyoruz.

Yeminli tercüman nasıl olur?

Almanca Tercüman Maaşları

Çeviri alanının geneli gözlemlendiğinde Almanca tercüman maaşları sabit değildir. Bunun birçok nedeni vardır. Öncelikle tercümanlar bireysel çalıştığı durumlarda çeviri başına ücreti kendileri belirleyebilir, bunun için bir sınırlama yoktur. Çevirmen, çalıştığı uzmanlık alanına göre de farklı maaş talep edebilir. Örneğin medikal bir çeviri genel çeviriye göre daha fazla sorumluluk gerektirdiği ve alan bilgisi istediğinden bu alanda çalışan çevirmen, ücretini artırımlı söyleyebilir. Bunun yanı sıra her meslekte olduğu gibi tecrübe etkeni de vardır. Bir Almanca tercüman 15 senelik güvenilir bir çevirmenken diğer çevirmen yeni deneme çevirilerini tamamlamış ve mesleğe ilk adımlarını atmış bir çevirmen olabilir. Bu gibi etkenler, Almanca çevirmen maaşlarını oldukça etkilemektedir. Ayrıca çevirmenlik serbest zamanlı olarak da icra edilen bir meslek olduğu için bazı çevirmenler kendi maaşını dahi tam olarak bilemez. Bu gibi maaş skalaları ancak bürolarda ya da şirketlerde tam zamanlı Almanca çevirmen olarak çalışan kişiler için geçerlidir.

Almanca Medikal Tercüman

Hukuk alanına benzer şekilde en zor alanlardan bir olan medikal çeviri, başlı başına geniş bir alandır. Kendine özgü terminolojileri nedeniyle yanlış bir terim çevirisi bir insan hayatına etki edebilir. Bu da çevirinin ve redaksiyon işlemlerinin önemini ön plana çıkarır. Almanca medikal tercüman olan kişilerin Almanca dil yetkinliği yanı sıra bu alanda uzmanlık bilgisine sahip olması ve terimsel donanımı da gereklidir. Örneğin hayatında hiç lenf bezini duymamış birinden tıbbi çeviri yapmasını bekleyemeyiz. Bu nedenle Almanca medikal tercümanlık da tecrübe ve bilgi birikimi gerektiren bir alandır. Okeanos Tercüme Almanca medikal çevirmenlerini uzman bir kadronun içerisinde toplayarak nitelikli redaktörler eşliğinde motive eder ve dinamik bir çalışma ortamı sunar.

Almanca Tercüman İstanbul

Almanca tercüman iş ilanları incelendiğinde neredeyse her ilde ilanlar açık olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni Almancanın İngilizceden sonra – özellikle de Türkiye’de- en fazla tercih edilen dil olmasıdır. Bu dil ihtiyacı nedeniyle bürolar ve firmalar, Almanca tercüman gereksinimi duyar. Almanca tercüman Ankara, İstanbul, Antalya başta gelmek üzere birçok ilde yoğun olarak aranmaktadır. Okeanos Tercüme Bürosu, İstanbul Şişli’de yer alan ofisinde birçok kaliteli Almanca tercümanı istihdam ederek her zaman yeni tercüman adaylarına da başvuru fırsatı tanımaktadır.

Okeanos Çeviri Bürosu Uzman Almanca Tercüman Ekibi…

En yoğun çalıştığımız dil çiftlerinden biri olan Türkçe Almancada yıllardır süregelen kalite politikalarımız, firmamızın çeviri hacminin gittikçe artmasını sağlamıştır. Donanımlı Almanca yeminli tercümanlarımız, titiz redaktörlerimiz ve enerjik ekip üyelerimiz Almanca çeviri dosyalarınızı teslim aldıktan sonra anında çeviri planını oluşturarak işe koyulur. Bu sayede çevirilerinizi talep ettiğiniz zamanda ve kriterle sizlere göndermiş oluruz. Siz de Okeanos Tercüme Bürosu’nun profesyonel Almanca tercüman kadrosu ile iletişime geçmek istiyorsanız www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.