Arnavutça Tercüme ve Arnavutça Çeviri

Arnavutça tercüme ve Arnavutça çeviri işlemleri profesyonel tercüme ekibi tarafından sorunsuz şekilde yürütülmektedir.

Arnavutça, Hint Avrupa dillerinden İllür dilleri koluna bağlıdır ve Arnavutluk’un resmi dilidir. Arnavutça, genel olarak Yunanca, Arapça ve Türkçe dillerinden etkilenmiş bu dillerden kelimeler almıştır.

1 Mayıs 2008 tarihinde Türkiye Arnavutluk arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” imzalanmış ve Türkiye menşeili sanayi mallarına uygulanan gümrük vergisi oranı sıfırlanmıştır. Arnavutluk’ta yaklaşık 300 Türkiye sermayeli şirket faaliyet göstermektedir. Bu şirketlerin toplam yatırım tutarı 3 milyar ABD Doları düzeyindedir.

Arnavutluk’ta Tiran Üniversitesi’nde Türkoloji Bölümü bulunmakta ve bu bölümde 150 civarında öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca Arnavutluk genelinde Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinde Türkçe eğitimi verilmektedir.

Türkiye Arnavutluk’un ticari ortakları arasında ilk 6 sıralamada yer almakta ve İtalya, Yunanistan, Çin, Almanya olarak devam etmektedir. Arnavutluk genelinde toplamda 4000 Türk vatandaşı ikamet etmektedir. Arnavutluk hükümeti ile Türkiye hükümeti arasında 4 Şubat 2010 yılında Vizenin Karşılıklı Kaldırılmasına Dair Anlaşma yürürlüğe girmiştir. Her iki ülke vatandaşları ülkeye girdiği her altı ay içinde ilk girdiği günden itibaren maksimum 90 gün vizesiz kalabilmektedir. Sonrası için her iki ülke vatandaşları bulunma amaçlarına uygun vize ya da ikamet başvurularında bulunmalıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm Arnavut vatandaşların vize ve ikamet işlemlerinde pasaport, nüfus kayıt, evlilik cüzdanı, boşanma mahkemesi evrakları, şirket kurulum evrakları, diploma, sertifika, transkript gibi evrakların Arnavutça yeminli tercüme ve Arnavutça yeminli çeviri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda anlık hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme hizmeti anlayışı ile ilk günden bu yana başarılı projeler yürütmüştür.

Ayrıca Arnavutluk Türkiye arasında yaşanan tüm ticari ilişkiler ve ticari işlemler sırasında Arnavutça ticari tercüme ve Arnavutça ticari çeviri hizmeti basın ilanı, şirket bülteni, tadil tasarısı, işletme belgesi, vergi levhası, şube açma belgesi, çalışma esasları gibi birçok ervak üzerinden yürütülmektedir. Ticari tercüme ve ticari çeviri işlemlerinde zamanlama çok önemlidir. Okeanos uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme müşterilerinin iş proseslerinin tercüme hizmeti alırken aksamasını önlemek amacıyla müşterilerinin beklenti ve talepleri üzerine en uygun akışı belirler ve bu doğrultuda iş akışını yürütmektedir.

Her iki ülke arasında faaliyet gösteren firmaların aynı zamanda sözleşme, mevzuat, patent, başvuru mektupları gibi evrakların da Arnavutça hukuki tercüme ve Arnavutça hukuki çeviri işlemleri yapılmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri sırasında en çok dikkat edilmesi gereken hukuki terminolojinin yerinde ve doğru kullanılmasıdır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemlerinde tercüman her iki ülkenin hukuk sistemi konusunda bilgi sahibi olmalı ve hukuk eğitimi almış kişiler tarafından yapılmalıdır.

Okeanos Ululararası Çeviri ve Yeminli Tercüme yürüttüğü tüm projelerde sahip olduğu EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında değerlerine bağlı ve profesyonel hizmet sunmaktadır. Kurumsal müşterileri ile müşteri talebi doğrultusunda “Gizlilik Sözleşmesi” imzalayıp Gizlilik İlkelerine bağlı hizmet anlayaşını korumaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir