Arnavutça Tercüme ve Arnavutça Çeviri

arnavutça tercüme ve arnavutça çeviri

Arnavutça tercüme ve çeviri işlemleri profesyonel tercüme ekibimiz tarafından kurulduğunuz günden bu yana sorunsuz bir şekilde yürütülmektedir.  İhtiyacınız olan birçok işlem için Arnavutça Türkçe çeviri ve Türkçe Arnavutça çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Arnavutça

Arnavutlar tarafından konuşulan Arnavutça, Hint Avrupa dil ailesinin İllür dilleri arasında yer almaktadır. Yapısı itibariyle bükümlü ve eklemeli bir dil olan Arnavutçada birçok dilden kelimeler bulunmaktadır. Slav işgali sonucu Slav dillerinden, Doğu Roma yönetimi sonucu Yunancadan, Osmanlı yönetimi sonucu ise Türkçe ve Arapçadan birçok kelime yer almaktadır. Ancak Arnavutçanın en çok etkisi altında kaldığı, Orta Çağ boyunca Venedik yönetimi altında olmasından dolayı Latincedir. Arnavutçanın sesbilgisel yapısı, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Yunancanın karışımından oluşan bir yapıya sahiptir. Eski dönemlerde Arapça ve Türkçeden kelimeler alan Arnavutça günümüzde neredeyse Türkçe ve Arapça sözcüklerin tamamından arındırılmıştır.

Arnavutluk-Türkiye İlişkileri

Türkiye ve Arnavutluk arasındaki ilişkiler karşılık güven duygusu üzerine kurulmuştur.
Üst düzey ziyaretlerle iki ülke arasındaki dostane ilişkiler pekiştirilmektedir.

1 Mayıs 2008 tarihinde Türkiye ve Arnavutluk arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” imzalanmıştır. Bu anlaşma ile Türkiye menşeli sanayi mallarına uygulanan gümrük vergisi oranı sıfırlanmıştır. Arnavutluk’ta faaliyet göstermekte olan yaklaşık 300 Türkiye sermayeli şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin toplam yatırım tutarı 3 milyar ABD doları civarındadır. Türk müteahhitlik firmalarınca Arnavutluk’ta tamamlanan projeler için toplam bedel 1,1 milyar dolardır.

İtalya, Yunanistan, Çin ve Almanya ile birlikte Türkiye, Arnavutluk’un önemli ticari ortakları arasında bulunmaktadır. Arnavutluk’a ihracatta bulunduğumuz ürünler arasında demir-çelik, hububat, inşaat malzemeleri vb. yer almaktadır. Arnavutluk’tan ithal ettiğiniz ürünler arasında ise parfümeri ve eczacılıkta kullanılan bitkisel maddeler, ayakkabı, deri, tekstil ve alüminyum bulunmaktadır.

Arnavutluk genelinde toplamda 4000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Türk ve Arnavutluk hükümeti arasında  4 Şubat 2010 yılında Vizenin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma yürürlüğe girmiştir. İki ülke vatandaşları ülkeye girdiği her altı ay içinde ilk girdiği günden itibaren maksimum 90 gün vizesi kalabilmektedir. Sonrasında her iki ülke vatandaşları bulunma amaçlarına göre uygun vize ve ikamet başvurusunda bulunurlar.

Arnavutluk Tiran Üniversitesi’nde Türkoloji bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde 150 civarında öğrenci eğitim görmektedir. Aynı zamanda Arnavutluk genelinde Yunus Emre Türk Kültür Merkezleri’nde Türkçe eğitimi verilmektedir.

Arnavutça Tercüme ve Çeviri Hizmetlerimiz

Tüm Arnavutça çeviri işlemleri alanında uzman ve deneyimli tercüme ekibi tarafından yürütülmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu birçok terminolojide Arnavutça çeviri hizmetimiz bulunmaktadır.

Arnavutça Türkçe Çeviri

Bireysel ve kurumsal Arnavutça Türkçe çeviri taleplerinde birçok alanda hizmet verilmektedir. Sözleşme metinleri, vekaletnameler, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, kimlik ve ehliyet gibi belgeler çevrilmektedir. Ayrıca bilanço, mali tablolar, finansal dokümanlar, bankacılık belgeler, sigortacılık dokümanları ve dış ticaret evrakları tercüme edilmektedir. Diploma, transkript, tez, ödev, özgeçmiş vb. için de Arnavutça Türkçe çeviri hizmeti verilmektedir. Arnavutça Türkçe çeviri işlemini gerçekleştiren tercümanlarımız her iki dile de anadili düzeyinde hakim kişilerden oluşmaktadır.

Türkçe Arnavutça Çeviri

Arnavutça Türkçe çeviri hizmetine olduğu kadar Türkçe Arnavutça çeviri hizmetine de rağbet bulunmaktadır. Basın ilanı, şirket bülteni, tadil tasarısı, işletme belgesi, vergi levhası vb. ticari dokümanlar için Türkçe Arnavutça çeviri hizmeti verilir. Aynı zamanda kullanım kılavuzu, katalog, broşür, ürün içeriği vb. teknik metinler tercüme edilmektedir. Türkçe Arnavutça çeviri işlemi gerçekleştirilen diğer belgeler ise tıbbi raporlar, ilaç prospektüsleri, doktor ve hastane web siteleri vb.dir. Okeanos Tercüme, Türkçe Arnavutça çeviri ve Arnavutça Türkçe çeviri talebinde bulunan tüm müşterileri için profesyonel çözümler sunmaktadır. Böylelikle müşteri memnuniyetini her daim üst düzeyde tutar.

Arnavutça Yeminli Tercüme

Arnavutça Türkçe çeviri ve Türkçe Arnavutça çeviri işlemi gerçekleştirilen tüm resmi belgeler için Arnavutça yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda Arnavutça çeviri işlemi gerçekleştirilen belge gerekli kontrol ve düzenlemelerin ardından Arnavutça yeminli tercüman tarafından imzalanmakta ve kaşelenmektedir.

Eğer söz konusu evrak için noter tasdiki şartı aranıyorsa Arnavutça noter onaylı tercüme hizmetimiz de bulunmaktadır. Böylelikle ilgili evrakınız noter tasdikine uygun biçimde düzenlenmektedir. Tüm Arnavutça yeminli tercümanlarımız, resmi belge çevirisi işleminin gerektirmiş olduğu ciddiyetle çalışmalarını gerçekleştirirler. Böylelikle Arnavutça yeminli tercüme evraklarınızda kaliteli, tam ve doğru çeviri hizmeti sağlanmış olur.

Arnavutça Çeviri Fiyatları

Arnavutça çeviri fiyatları karakter sayısı temel alınarak belirlenir. Matbu evraklarınız için belge temelli değerlendirme gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla belgeniz veya metniniz için fiyat teklifi verebilmemiz adına mutlaka bize iletmeniz gerekmektedir. Okeanos Tercüme, tüm çeviri fiyatlarında olduğu üzere Arnavutça çeviri fiyatlarında da uygun ve indirimli teklif vermektedir.

Arnavutça Çeviri Bürosu

Tüm Arnavutça çeviri taleplerinizde yıllardır profesyonel bir çeviri bürosu olarak faaliyet göstermekteyiz.EN 15038 Çeviri Hizmet Kalite Standartlarında yürüttüğümüz projelerimizle değerlerimize bağlı ve profesyonel hizmet sağlıyoruz.

Arnavutça çeviri hizmetlerimiz hakkında www. okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 kurumsal hatlarımızdan veya 0553 910 31 32 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hatlarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir