Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri Hizmetleri

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tüm dillerde olduğu gibi Azerice tercüme ve azerice çeviri projelerinde profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir.

Azerice, Ural Altay dil ailesinden Oğuz dilleri grubuna aittir. Azerbaycan ve Dağıstan Bölgesi’nin resmi dili olan Azerice aynı zamanda Latin alfabesi ile Azerbaycan, Kiril alfabesi ile Rusya, Arap alfabesi ile İran’da kullanılmaktadır. Azerbaycan’da 9 milyon 600 bin, İran’da 12 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

Türkiye, 30 Ağustos 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan ülke olmuştur. Türkiye Azerbaycan ilişkileri hükümetler arasında hep sıcak tutulmuş ve dostane olarak sürdürülmüştür. Azerbaycan’da Türkiye sermayeli 2665 şirket faaliyet göstermektedir. Türkiye Azerbaycan’ın ilk altı ticaret ortağı sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de Azerbaycan sermayeli 1771 şirket faaliyetini sürdürmektedir. Türk sermayeli şirketler çoğunlukla telekominikasyon, bankacılık, sigorta, ulaştırma, gıda ticareti, tekstil, eğitim, mobilya ve inşaat malzemeleri ile ilgili faaliyetler yürütmektedir. Ayrıca Türk müteahhit firmaları bugün kadar Azerbaycan’da 347 proje üstlenmiştir.

Türkiye’de çok yoğun azeri nüfusunun bulunması ve iki ülke arasında yoğun ticari ilişkilerin yaşanması Azerice ticari tercüme ve Azerice ticari çeviri ihtiyaçlarını artırmaktadır. Firmaların kuruluşlarından tüm işleyişleri boyunca ihtiyaç duydukları hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme anlayışı tüm Azerice ticari tercüme ve Azerice ticari çeviri projelerinde de gerçekleştirilmektedir.

Global düzeyde yapılan tüm işlemler ve yaşanan tüm ilişkilerin temeli hukuk sistemine dayanmaktadır. Azerbaycan Türkiye arasında diplomatik, ticari, bireysel yürütülen tüm faaliyetlerde sözleşme, tüzük, genelge, yasa tasarısı, hukuki yazışmalar, mahkeme evrakları gibi birçok evrak Azerice hukuki tercüme ve Azerice hukuki çeviri yapılmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapılırken hukuki terminolojinin doğruluğu, cümle ve anlam bütünlüğü, her iki ülkenin hukuk sistemine uygun terim kullanımı çok önemlidir. Azerice hukuki tercüme ve Azerice hukuki çeviri alanında uzman, deneyimli tercüman ve editörler tarafından yürütülmektedir.

Azerice teknik tercüme ve Azerice teknik çeviri ikili ilişkilerde inşaat, demir çelik, enerji gibi birçok alanda kullanım kılavuzu, katalog, web sitesi, borşür, teknik şartname gibi dökümanların tercümesinde uygulanır. Azerice teknik tercüme ve Azerice teknik çeviri hukuki terminolojiye göre daha sade, kısa ve net cümleler ile ifade edilir. Azerice teknik tercüme ve Azerice teknik çeviri işleminde önemli olan terimlerin doğru seçilmesi ve tutarlı olmasıdır. Teknik tercüman kendi alanındaki güncellemeleri ve son teknolojiyi yakından takip edip bilgilerini ve terminolojisini güncel tutmalıdır.

Türkiye’de ikamet eden ve ikamet etmek isteyen Azeri vatandaşların ikamet ve vatandaşlık işlemlerinde pasaport, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, doğum belgesi, ölüm belgesi, boşanma mahkeme evrakları ve bunun gibi birçok evrakın Azerice yeminli tercüme ve Azerice noter onaylı tercümesi yapılır. Azerice yeminli tercüme ve Azerice noter onaylı tercüme sırasında tercüme edilecek evrakın aslı tercüme şirketine ibraz edilmelidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm ekibine etik değerlerine bağlı kalarak, ilkeli hizmet anlayışını benimsetmiş kaliteli, uygun bütçeli ve zamanında tercüme işleyişini başarıyla yıllardır sürdürmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir