Azerice Türkçe Çeviri ve Tercüme

Azerice tercüme ve Azerice çeviri

Okeanos Tercüme, Azerice tercüme ve çeviri projelerinizde profesyonel , kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Azerice

Azerice, Ural Altay dil ailesinin Oğuz dilleri grubunda bulunmaktadır. Azerbaycan ve Dağıstan bölgesinin resmi dilidir. Latin, Kiril ve Arap alfabesi olmak üzere üç şekilde kullanılabilmektedir. Azerbaycan’da 9 milyon küsur konuşucusu bulunurken, İran’da 12 milyon dolayında kişi tarafından konuşulmaktadır.

Türkiye- Azerbaycan İlişkileri

Türkiye ve Azerbaycan ilişkileri geçmişten günümüze hep sıcak tutulmuş ve dostane şekilde devam etmiştir. Azerbaycan’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle ilk tanıyan ülke Türkiye olmuş, iki ülke ilişkileri bu itibarla sürekli olarak gelişmiştir. Türkiye Azerbaycan’ın en büyük ticari ortaklarından birisidir.

Günümüzde Azerbaycan’da faaliyet gösteren 2665 Türkiye sermayeli şirket bulunmaktadır. Türk sermayeli şirketler genel olarak bankacılık, sigorta, ulaştırma, tekstil, eğitim, telekomünikasyon gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Türk müteahhitlerin Azerbaycan’da 347 proje üstlendiği bilinmektedir. Türkiye’de faaliyet gösteren Azerbaycan sermayeli şirket sayısı ise 1771’dir.

Azerice Tercüme ve Çeviri

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dostane tutum, Türkiye’deki Azeri nüfusu ve iki ülke arasındaki diğer ilişkiler tercüme taleplerine ortam hazırlamıştır.

Küresel olarak gerçekleştirilen tüm işlemler ve ilişkiler belli bir hukuk sistemi dahilinde yürütülmektedir. Bu doğrultuda birçok evrakın hukuki tercümesi gerçekleştirilmektedir. Sözleşme, mahkeme kararları, toplantı tutanakları, tüzük, genelge vb. hukuki dokümanlar tercüme edilmektedir.

Hukuki çeviri işleminde hukuki terminolojinin doğruluğu, cümlelerin anlaşılırlığı ve netliği büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla tercüme işlemi hukuk alanında uzman ve deneyim sahibi tercümanlar aracılığıyla sağlanmalıdır.

Teknik alanlardaki işbirlikleri, ortaklıklar, karşılıklı ticaret vb. sırasında teknik çeviri işlemi sağlanmaktadır. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, teknik şartname, ürün etiketi vb. tercüme edilmektedir. Çeviri işlemi esnasında kısa, net ve sade cümlelere yer verilmelidir. Terimler doğru seçilmeli ve tutarlı olmalıdır. Teknik alanda uzman tercümanlar aracılığıyla sağlanan teknik tercüme hizmeti başarıya ulaşmaktadır.

Gümrük beyannamesi, ticari fatura, konşimento, poliçe vb. belgeler dış ticarette sıklıkla ticari çeviri edilen belgelerdir. Bilanço, banka evrakları, kurumlar vergisi beyannamesi vb. finansal dokümanlar da Azerice çeviri edilmektedir.

Tıp alanında tıbbi raporlar, tahlil sonuçları, web siteleri vb. dokümanlar tıbbi çeviri edilir. Tez, ödev, makale, rapor, araştırma vb. içerikler çevirisi gerçekleştirilen diğer evraklardır.

Azerice Yeminli Tercüme

Vatandaşlık, ikamet, çalışma izni, şirket kuruluşu, evlilik, boşanma ve eğitim gibi amaçlar doğrultusunda yeminli tercüme gerçekleştirilmektedir.

Nüfus kayıt örneği, diploma, transkript, doğum belgesi, ehliyet, kimlik, vekaletname vb. evraklar Azerice yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır.

Yeminli tercümanlar, Azerice bildiğine dair belgesini noterliğe ibraz edip noter huzurunda yemin eden kişilerdir. Yeminli tercüman unvanı altında evrakların resmileşmesi adına birçok görevde bulunabilirler. Birçok resmi kurum evrakların resmi tercümesi için yeminli tercüman kaşe ve imzasını yeterli bulmaktadır.

Kimi resmi kurumlar tarafından ise Azerice noter onaylı tercüme şartı aranır. Bu hususta evrak noter tasdikine uygun bir şekilde hazırlanarak yeminli tercümanın yemininin bulunduğu noterliğe getirilmek üzere müşteriye teslim edilmektedir.

Azerice Tercüme Fiyatları

Çeviri fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme gibi resmiyet ve yasal bağlayıcılık taşıyan süreçlerde fiyatlarda değişiklik gözlenebilmektedir. Bu hususta belge bazlı değerlendirme yapılabilmekte ve sayfa sayısı da hesaba katılabilmektedir.

Azerice çeviri fiyatları Okeanos tarafından uygun ve indirimli fiyatlar üzerinden belirlenmektedir. Uygun çeviri hizmetleri aracılığıyla da kaliteli ve güvenilir hizmet sağlanmaktadır.

Azerice Tercüme Bürosu

Tercüme bürosu, Azerice çeviri hizmeti almak isteyen müşteriler için kritiktir. Okeanos yıllardır profesyonel hizmet vermektedir. Müşterilerinin bağlılığı, sadakati, güveniyle tercüme sektöründe başarısına bir yenisi daha eklemektedir.

Azerice Çeviri Taleplerinizde Okeanos…

Hizmetlerimiz hakkında www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlardan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir