Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme Bürosu
Lokasyonumuz
Perpa 34384, Şişli / İstanbul
Mesaj İletin
info@okeanostercume.com.tr
idari şartname tercümesi ve çevirisi

İdari Şartname Tercümesi ve Çevirisi

İdari şartname tercümesi ve çevirisi hizmetinde aranılan profesyonel hizmet Okeanos Tercüme şirketinde uygun fiyat, hız ve kalite kapsamında sağlanmaktadır.

İdari Şartname Nedir?

İhalelerin hangi idari hususlara dayanılarak yapılacağını belirten kurallara idari şartname denilmektedir.

İdari şartnameler aracılığıyla birtakım düzenlemeler gerçekleştirilebilmektedir. Buna gör kalite yönetim sistemi, çevre yönetim sistemi vb. belgeler aracılığıyla deney analiz laboratuarlarının kalite yeterliliğine ilişkin düzenleme yapılabilmektedir.

İdari şartnameler büyük hassasiyet ve titizlikle hazırlanan belgelerdir. Dolayısıyla idari şartname hazırlanırken yapılacak ufak bir hata dahi ihalenin kaybedilmesine sebebiyet verebilmektedir. Aynı şekilde idari şartname tercümesinde yapılacak en ufak bir hata da ihalenin kaybedilmesine neden olabilmektedir.

İdari Şartname ve Teknik Şartname Arasındaki Fark Nedir?

Şartnameler idari şartname ve teknik şartname olarak ikiye ayrılmaktadır. İdari şartnameler; ihalelerin hangi idari hususlara dayanılarak yapılacağını açıklamaktadır.  Teknik şartnameler ise ilgili ihale ile ilgili tam olarak ne beklendiğini ve teknik detayları açıklayan kurallardır.

Teknik şartname ihtiyaç sahibi birim tarafından düzenlenirken, idari şartname ihaleyi yapan birim tarafından düzenlenmektedir. İdari şartnamede olması gereken özellikler teknik şartnamede belirtilmemelidir. Fiyat dışı unsurların ekonomik açıdan en avantajlı teklifin belirlenmesinde değerlendirmeye alacağı ihalelerde, düzenlemeler idari şartnamede yapılır.

İdari Şartnamede Neden Tercüme Yapılır?

İhaleye yerli ve yabancı firmaların katılımı söz konusu olduğundan idari şartname tercümesi katılımcı ülkelerin dilinde gerçekleştirilmektedir.

İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için teklifleri kapsamında sunmaları gereken belgeler ve yeterlilik kriterleri bölümünde idari şartname de yer almaktadır. Bu kapsamda yurtdışı ihalelerine girecek olan şirketler için idari şartname tercümesi oldukça önemli bir süreçtir.

İdari şartnameler dikkat ve hassasiyet gerektirerek hazırlanır. Profesyonel bir dil ve terminolojiye sahip idari şartname tercüme işleminde alanında uzman ve deneyimli bir kadro görev almalıdır.

İdari Şartname Tercümesi Hizmetimiz…

Okeanos Tercüme şirketi idari şartname tercümesi işleminde aranılan titiz ve müşteri odaklı yaklaşımını korumaktadır. Bu sebeple ihale hazırlıkları arasında atlanılan ya da son ana bırakılan idari şartname tercüme işlemlerinde anlık, hızlı, kaliteli hizmet sunmaktadır.

Okeanos Tercüme, çeviri kalitesi konusunda EN 15038 Tercüme Hizmet Kalite Standartları sertifikası ile uluslararası düzeyde hizmet sunmaktadır.

Perpa Ticaret Merkezi’nde (Perpa) bulunan merkez ofisinde yıllardır başarılı çalışmalara imza atmaktadır.  Bu anlamda idari şartname konusunda gereken hassasiyeti müşteri talebi doğrultusunda yeminli tercüme ya da noter yeminli tercüme olarak da iletmektedir.

İdari şartname tercümesi ve çevirisi hakkında  www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçe bilirsiniz.