İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce Yeminli Tercüme ve İngilizce Yeminli Çeviri Hizmetimiz

İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çeviri hizmeti Perpa Ticaret Merkezi’ndeki ofisinden Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir.

İngilizce, dünyanın en yaygın ve her alanda en çok tercih edilen ilk dilidir. Dolayısı ile tercüme ve çeviri hizmetleri kapsamında her alanda ve her türde en çok ihtiyaç duyulan dil seçeneğidir. Bireysel veya kurumsal olarak iş, eğitim, çalışma, evlilik, doğum, seyahat vs her konuda yaşamımızın bir köşesinden çıkıvermektedir.

İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri taleplerinden bazıları;

İngilizce teknik tercüme ve İngilizce teknik çeviri

İngilizce hukuki tercüme ve İngilizce hukuki çeviri

İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çeviri

İngilizce noter onaylı tercüme ve İngilizce noter onaylı çeviri

İngilizce simultane tercüme ve İngilizce simultane çeviri

İngilizce ardıl tercüme ve İngilizce ardıl çeviri

İngilizce akademik tercüme ve İngilizce akademik çeviri

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce tercüme ve çeviri hizmetleri kapsamında en fazla talep gören türlerden biri de İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri hizmetidir.

İngilizce Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

  • İngilizce ve Türkçe’yi akıcı şekilde konuşabiliyor, yazabiliyor ve her iki yönde çeviri yapabiliyor olmak gerekir.
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden ya da İngilizce eğitim veren bir bölümden mezun olup lisans diplomasının olması gerekir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Sabıka kaydının bulunmaması ve temiz sabıka kaydı ibraz edbiliyor olmak
  • Yemin zabıtı çıkarılan noterin bağlı bulunduğu il sınırları içinde ikamet ettiğini gösterir ikametgah belgesi

Yukarıdaki şartları sağlayan bireyler notere ilgili evraklarla giderek noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvanı alırlar. Sonrasında yaptıkları tüm İngilizce tercüme ve İngilizce çeviri işlemlerinde tercüme evrakının altına ıslak kaşe imza yaparak resmiyet sağlayabilirler.

İngilizce yeminli tercüman tarafından tercüme edilen İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri evrakı hazırlandıktan sonra yine müşteri talebi doğrultusunda evraka noterlik makamında noter tarafından İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi gerçekleştirilebilir. Noter tarafından tasdik edilerek İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak hazırlanan evrakın bir nüshası noterlik makamında arşivlenmektedir.

İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika gibi evraklarda talep edilmektedir.

Şirket Kuruluşunda İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Perpa Ticaret Merkezi’nde bulunan ofisinde özellikle Perpa Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen şirket kuruluşu, sicil tasdiki gibi işlemlerde yabancı ülke vatandaşı olan mükelleflerin İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce sözlü tercüme ya da İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce yeminli tercüme ve yeminli çeviri hizmetlerine hızlı ve kaliteli ve uygun fiyatlı çözümler sunmaktadır.

Yabancı sermayeli ya da yabancı ortaklı şirket kuruluşları sırasında tercüme işlemi yapılmalıdır. İlk etapta yabancı ülke vatandaşı olan kişinin pasaportunun İngilizce Türkçe noter onaylı tercüme ve İngilizce Türkçe noter onaylı çeviri işlemi yapılmalıdır. Sonrasında Perpa Ticaret Odası’nda ya da noterde gerçekleşecek işlem sırasında İngilizce Türkçe yeminli tercüman randevu saatinde hazır bulunarak taraflar arasında ve Ticaret Odası memuru huzurunda İngilizce Türkçe- Türkçe İngilizce sözlü tercüme yapmaktadır. İngilizce yeminli tercüman, konuşulanları tarafsız, eksiksiz, açık ve net ifade etmelidir. Şirket kuruluşu ya da sicil tasdiki sırasında ya da noterlikte araç ya da gayrimenkul alım, satım, devir işlemlerinde kişilerin genellikle son anda karşısına çıkan tercüme işlemi zorunluluğu Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme tarafından birkaç dakika içinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hız politikası ile birleştirerek yıllardır Perpa Ticaret Merkezi A blok 1184 numaralı ofiste tüm dillerde ve tüm alanlarda olduğu gibi Perpa yeminli tercüme, İngilizce yeminli tercüme ve İngilizce yeminli çeviri işlemlerinde de başarı ile yürütmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir