İstanbul Perpa Ticaret Merkezi

perpa ticaret merkezi

Perpa Ticaret Merkezi, 1986 yılında İstanbul Karaköy’de bulunan ve Perşembe Pazarı olarak bilinen bölgenin turizm bölgesi yapılabilmesi hedefiyle iş yerlerinin bölgeden taşınması ve ticari hayatlarına devam edebilmeleri için tasarlanarak inşaa edilmiştir.

660.000 metrekare kapalı alan ve 3.500 araç kapasiteli kapalı ve açık otoparkları ile İstanbul ve ülkemizin yanı sıra bölge ülkelerinin en büyük ticaret merkezidir.

5.000 iş yeri bulunan merkezde bugün %90 doluluk oranıyla yaklaşık 4.600 iş yeri faaliyettedir. Perpa’da faaliyette bulunan firmaların bünyesinde 25.000 civarı çalışan personel ile birlikte günlük ortalama ziyaretçi kişi sayısı 75.000 ve araç sayısı 15.000 olan çok büyük ticari hacme sahiptir.

Perpa Ticaret Merkezi Firmaları

Perpa Ticaret Merkezi bünyesinde çeşitli kamu kuruluşları ve temsilcilikleri, sivil toplum ve meslek örgütleri, bankalar, pek çok sektörden ithalatçı ve ihracatçı firmalar, üretici firmalar ve esnaflar yer almaktadır. Bunları kısaca belirtecek olursak, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Odası Sicil Memurluğu, Boğaziçi Elektrik, Makine Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Noter, PTT, pek çok sayıda banka şubeleri, elektrik ve elektronik, hırdavat, aydınlatma, güvenlik sistemleri, makine ve aksamları, kablo üretici ve ithalatçıları, ses sitemleri, perpa tercüme ve çeviri firmaları, inşaat ve müteahhitlik şirketleri, avukatlık ve hukuk büroları, yeminli ve serbest mali müşavirler, reklam ajansları ve matbaalar, sertifika ve belgelendirme firmaları, endüstriyel ekipman üretici ve ithalatçıları, jeneratör ve güç kaynağı üretici ve ithalatçıları, akü ve pil üreticileri ve ithalatçıları, otomasyon ve yazılım şirketleri, geçiş kontrol sistemleri üreticileri ve ithalatçıları, uçak bileti ve seyahat acenteleri, sigorta ve aracılık hizmetleri veren şirketler, personel ve taşımacılık şirketleri, danışmanlık şirketleri ve pek çok sektörden faaliyette bulunan şirketler bulunmaktadır.

Perpa İstanbul Ticaret Odası ve Sicil Memurluğu

Mart 2018 tarihinden itibaren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın şirket kuruluşları, tescil ve kayıt işlemlerini kolaylaştırabilmek amacıyla yapmış olduğu değişiklik ile birlikte, Perpa Ticaret Merkezi bünyesinde bulunan  Perpa İstanbul Ticaret Odası ve Sicil Memurluğu nezninde şirket kuruluş işlemleri, şirket tescilleri, vergi kaydı, SGK kaydı, oda kayıt işlemleri yapılmakta ve tamamlanmaktadır. Bu sayede bütün işlemler bir noktadan çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Bu işlemlerin başlatılabilmesi için MERSİS sisteminden randevu almak gerekmektedir. Yabancı sermayeli veya ortaklı şirketlerin kuruluş işlemleri de yapılabilmektedir. Bu işlemler esnasında yeminli tercüman tarafından sözlü tercüme gerekmektedir. Yeminli sözlü tercüme işlemleriniz için yeminli tercüman ihtiyacınızı Perpa’da bulunan çeviri ve tercüme şirketlerinden talep edebilirsiniz. Yeminli tercüme ve yeminli sözlü tercüme talepleriniz ve ayrıntılı bilgi için Okeanos Tercüme 0212 221 45 21 arayabilirsiniz.

Perpa Ticaret Merkezi’ne ulaşım

Oldukça kosmopolit bir noktada bulunan Perpa Ticaret Merkezi‘ne İstanbul’un her yerinden ulaşabilmek mümkündür, Anadolu yakasından Beylikdüzü ve Avcılara ulaşımı sağlayan, E5 oto yolu Okmeydanı – Kasımpaşa – Taksim sapağında çevre yoluna paralel Darülaceze ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşmayı sağlayan yan yol üzerinde olup, Atatürk Havalimanı 30 dakika, Mecidiyeköy ve Karaköy 15 dakika, Avcılar 40 dakika, Beylikdüzü 50 dakika, Kadıköy 45 dakika ulaşım mesafesindedir. Pek çok merkezi noktadan Otobüs, metrobüs ve münibüsün yanı sıra, taksi ve özel otonuz ile yol tarifi ile ulaşabilmek mümkündür.

Perpa Ticaret Merkezi değişen ve gelişen günümüz ticari dünyasında, rekabetçi olabilmeyi, yurt dışına açılarak uluslar arası taleplere ulaşabilmeyi, yurt içerisinde ülke geneline hitap edebilmeyi ve dolayısı ile hedeflerinize ulaşabilmenizi aracı olmaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir