Korece Tercüme ve Korece Çeviri

Korece, yıllarca kökeni araştırılmış ve son olarak Altay dillerinin Dravid dilleri koluna bağlı olarak kayıt edilmiştir. Koreliler yıllarca Hunja adını verdikleri yazı karakterini kullanmışlardır. Günümüzde ise Hangul yazı karakteri kullanılmaktadır. Kuzey ve Güney Kore’nin resmi dilidir.

Türkiye Kore ilişkileri 1949 yılında Kore’nin bağımsızlığını Türkiye’nin tanımasıyla başlamıştır.

60 kilometre alan, 10,2 milyonluk nüfus ile dnyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Seul ülkenin başkentidir. Kuzeydoğu Asya’da yer alan 222,154 kilometrekarelik yüzölçümü ile Kore Yarımadası’nın yüzde 45’ini kapsayan Güney Kore, adanın güneyinde yer almaktadır.

Asya’nın en büyük dördüncü ekonomisine sahip ve ayrıca dünyanın en büyük 11. Ekonomisine sahiptir. Ülke ekonomisinin büyük kısmını yapılan ihracat oluşturmaktadır. Özellikle elektronik, endüstri, otomotiv endüstrisi, gemi yapımı, makine endüstrisi, petrokimya gibi sektörlerde alanında en güçlüsü olma yolunda ilerlemektedir. 1953 yılından bu yana ekonomide gösterdikleri büyük ivme ve başarıya Güney Koreliler “Han Nehri Mucizesi” adını vermektedir.

Türkçe Korece-Korece Türkçe Teknik Tercüme ve Çeviri

Teknik materyallerin ticaretinin bu denli gelişmiş olduğu Güney Kore ile yapılan ithalat ve ihracat işlemleri sırasında Türkçe Korece-Korece Türkçe teknik tercüme ve teknik çeviri kullanım kılavuzu, katalog, CE belgesi ve daha birçok dökümanda yapılmaktadır. Korece yapısal olarak sondan eklemeli bir dil olması ile Türkçe’ye benzerlik gösterse de karakter sayısı ve yazı stili olarak çok farklıdır. Bu nedenle teknik terimlerin doğru kullanılması, cümlelerin net, anlaşılır, kısa olması ve terminolojik bütünlük çok önemlidir.

Türkçe Korece-Korece Türkçe Hukuki Tercüme ve Çeviri

Hukuk, her ilişkinin temel taşı olması ile birlikte Türkiye ile Güney Kore arasında özellikle ticari anlamda çok sayıda anlaşma imzalandığı ve yürürlüğe girdiği görülmektedir. İki devlet arasında diplomatik ilişkilerde olduğu gibi ticaret, etğim, yatırım, turizm ve daha birçok konuda Türkçe Korece Korece Türkçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir. Korece hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri büyük özen gerektirmektedir. Alanında uzman ve deneyimli tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkçe Korece-Korece Türkçe Yeminli Tercüme 

Pasaport, imza sirküleri, diploma, transkript, sertifika, vekaletname, sözleşme, doğum belgesi, kullanım kılavuzu, vergi levhası ve birçok evrakın hemen her konuda Korece Türkçe Türkçe Korece yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleşmektedir. Korece yeminli tercüman tarafından tercümesi tamamlanan evrakın ıslak kaşe ve imza yapılmasının ardından Korece yeminli tercüme ve Korece yeminli çeviri yapılarak evrak resmiyet kazanmaktadır.

Bazı durumlarda ibraz edilecek kurum ya da birey isteği doğrultusunda yeminli tercüme evrakına Korece noter onaylı tercüme ve Korece noter onaylı çeviri işlemi yapılmaktadır. Yeminli tercüme şeklinde hazırlanan evrak iki nüsha halinde hazırlanır ve Korece yeminli tercümanın zabıtının bulunduğu noterlik makamında noter tarafından tasdik işlemi gerçekleştirilir ve bir nüshası noterlik makamında arşivlenir.

Korece Türkçe Türkçe Korece Ticari Tercüme ve Çeviri

Kore ile ithalat ve ihracat işlemleri sırasında tüm ticari evrakların Korece Türkçe Türkçe Korece ticari tercüme ve ticari çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Ticari tercüme ve ticari çeviri evrakları çoğunlukla Korece yeminli tercüme ve Korece yeminli çeviri işlemi olarak hazırlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmayı uygun fiyat, kalite ve hızla birleştirerek profesyonel çalışmalarına devam etmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir