Lehçe Tercüme ve Lehçe Çeviri

Lehçe tercüme ve Lehçe çeviri Polonya’da eğitim, ticaret, turizm gibi işlemlerin birçoğunda ihtiyaç duyulmaktadır.

Polonya’nın resmi dili ve 38 milyonu Polonya’da olmak üzere toplam 50 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Hint Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubuna bağlıdır.

Polonya ile 2017 yılı ticari hacmimiz 6,518 milyar ABD Doları’na ulaşmıştır. Ayrıca 2017 yılında ülkemizi 296 binin üzerinde Polonyalı turist ziyaret etmiştir. Polonya’da yaklaşık 6000 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Sözkonusu vatandaşlarımızın çoğunluğu ya işveren ya da Türk, Polonyalı veya uluslararası firmaların teknik ve idari kadrolarında görev yapmaktadır. Polonya’da üç ayrı üniversitede Türkoloji bölümü okutulmaktadır. Ayrıca Erasmus programı kapsamında Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkedir. Ayrıca Polonya ile yaptığımız ticaretin başını tekstil, hazır giyim, motorlu kara taşıtları, makine ve cihazlar, yaş meyve ve sebze, mücevher, tütün ve beyaz eşya oluşturmakta, başlıca ithalat kalemlerimiz ise motorlu kara taşıtları, taşkömürü, makineler, kimyasallar, kozmetik, mobilya, çikolata ve şekerleme oluşturmaktadır.

Lehçe Türkçe – Türkçe Lehçe Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Polonya ile Türkiye arasında ticareti gerçekleşen teknik ürünlerin katalog, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, makine ve cihazların bakım onarım ve kullanma kılavuzu, ISO belgeleri, TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzu, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları gibi evrakların Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılırken cümlelerin kısa, net anlaşılır olması, teknik terimlerin doğru ve tutarlı kullanılması önemlidir.

Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe Hukuki Tercüme ve Hukuki Çeviri

Polonya Türkiye arasında gelişen tüm ilişkilerin temelini hukuk sistemi oluşturmaktadır. Eğitim, yaşam, seyahat, ticaret, diplomasi ve daha fazlasında Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Lehçe Türkçe hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapılırken hukuk alanında eğitim almış uzman, deneyimli ve her iki ülkenin hukuk sistemi konusunda bilgi sahibi tercüman ve editörler tarafından işleml yapılır.

Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe Ticari Tercüme ve Ticari Çeviri

İthalat ve ihracat oranı her ülke için kıymetli değerler olup iki ülkenin ilişkilerini kevvetlendiren olgulardır. İthalat ve ihracat yapılırken aşılması gereken bir yığın prosedür ve evrak işlemi söz konusudur. Tüm bunlar yapılırken ticari evrakların da Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe ticari tercüme ve ticari çeviri işlemi yapılır. Ticari tercüme ve ticari çeviri terminolojisi kandi başına uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir.

Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe Yeminli Tercüme ve Yeminli Çeviri

Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi vize evrakları, evlilik işlemleri, erasmus, eğitim, şirket kuruluşu, şube açma, şirket tescili gibi işlemlerin tamamında gerçekleştirilebilir.

Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe yeminli tercüme ve yeminli çeviri işleminin yanı sıra firma ya da müşteri talebi doğrultusunda Lehçe Türkçe-Türkçe Lehçe noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi yapılmaktadır. Yeminli tercüman tarafından çevirisi ve kaşe imzası yapılan evrakın sonrasında noter tarafından tasdik edilerek müşteriye iletilme sürecidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme globalleşen dünyada tüm tercüme ve çeviri işlemlerinde olduğu gibi Lehçe Türkçe Türkçe Lehçe tercüme ve çeviri işlemlerinde etik, ilkeli yaklaşımını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışı ile birleştirerek hizmet sunmaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir