Lehçe Tercüme ve Lehçe Çeviri

Lehçe tercüme ve Lehçe çeviri

Polonya ve Türkiye arasındaki eğitim, ticaret, turizm vb. ilişkiler doğrultusunda Lehçe tercüme ve Lehçe çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Lehçe

Polonya’nın resmi dili olan Lehçe, Polonya’da 39 milyon olmak üzere 50 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Hint Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubunda yer almaktadır.

Dünyada yaklaşık 44 milyon insanın anadili olduğu tahmin edilmektedir. Latin alfabesi kullanılan dilde Latin alfabesine ek aksan işaretleri ile zenginleştirilmiştir. Slovakça ve Çekçe ile benzerlik taşımaktadır.

Polonya ve Türkiye İlişkileri

1414 yılında diplomatik ilişkilerin kurulması ile başlayan Polonya ve Türkiye ilişkileri geçmişten günümüze olumlu bir şekilde seyretmiştir. 2009 yılında imzalanan bildiriyle ikili ilişkiler, stratejik ortaklık seviyesine taşınmıştır.

Polonya ile Türkiye’nin 2019 yılında ikili ticaret hacmi 6,05 milyar Dolar düzeyindedir. Bunun 3,44 milyar Doları ihracatı; 2,6 milyar Doları ithalatı oluşturmaktadır.

Polonya’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler arasında otomobiller, karayolları taşıtları için parçalar, buzdolapları ve tekstil ürünleri bulunmaktadır. Polonya’dan ithalatımızı ise karayolu taşıtları için parçalar, dizel ve yarı dizel motorlar, otomobiller ve sığır eti oluşturmaktadır.

Polonya’da Varşova Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi ve Poznan Adam Mickiewicz Üniversiteleri’nde Türkoloji bölümleri yer almaktadır. Polonya aynı zamanda Erasmus programı çerçevesinde en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Polonya’daki vatandaş sayımız ise 10 bin dolayındadır.

Lehçe Tercüme ve Çeviri Hizmetleri

Türkiye ve Polonya arasındaki mevcut ilişkiler kapsamında Lehçe çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğitim alanında tez, ödev, araştırma, makale vb. belgeler Lehçe çeviri edilmektedir.  Ticari ilişkiler doğrultusunda gümrük, nakliye ve taşımacılık evrakları, sigortacılık ve diğer dış ticaret evrakları için Lehçe ticari tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Hukuki ilişkiler doğrultusunda sözleşme, anlaşma, toplantı tutanakları, mahkeme kararları vb. çevrilmektedir. Tıbbi dokümanların Lehçe çevirisi gerçekleştirilmektedir.

Lehçe Yeminli Tercüme

Lehçe tercüme evraklarının resmi kurumlara ibraz edilmesi gerektiği durumlarda Lehçe yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Diploma, transkript, sicil gazetesi, vergi levhası, doğum belgesi, sabıka kaydı vb. çevrilmektedir.

Yeminli tercüme işlemi, Lehçe bildiğine dair belgesini notere ibraz eden ve noter huzurunda yemin eden Lehçe yeminli tercümanlarca sağlanır. Lehçe yeminli tercümanın kaşe ve imzası tercüme belgesine resmiyet kazandırmaktadır. Böylelikle belge ilgili resmi kuruma sunulabilir biçime gelmektedir.

Lehçe yeminli tercüman kaşe ve imzasının yetersiz olduğu durumlarda Lehçe noter onaylı tercüme hizmeti sunulmaktadır. Buna göre tercümesi gerçekleştirilen belge noter tasdikine uygun bir biçimde hazırlanmaktadır.

Lehçe Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme söz konusu ise belge bazlı değerlendirme yapılabilmektedir. Sayfa sayısı da bu noktada önemli bir kriterdir. Sözlü tercüme fiyatlarında ise işlem sayısı, süresi, niteliği vb. hesaba katılmaktadır.

Lehçe Tercüme Bürosu

Tercüme bürosu tercihi tüm Lehçe tercüme taleplerinde önemlidir. Lehçe tercüme bürosu, kalite, güven, uygun fiyat kriterlerini bir arada sunduğu takdirde müşteri için tercih edilirdir.

Okeanos Tercüme, tercüme sektörünün lider tercüme bürolarından birisi olarak EN15038 Tercüme Hizmetleri Kalite Standartlarında hizmet vermektedir. Bu noktada çeviri hizmetlerinde kalite, güvenilirlik ve profesyonel çeviri anlayışının garantisini sağlamaktadır.

Lehçe çeviri hizmetleri hakkında www.okeanostercume.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla da kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir