Romence Tercüme ve Romence Çeviri

Romence tercüme ve Romence çeviri hizmeti Romanya Türkiye arasında yürütülen tüm ilişkilerde talep edilmektedir.

Romence, Romen dillerinin doğu koluna bağlıdır ve Latinceye çok yakın bir alfabe ile yazılmaktadır.

Romence’nin en bilinen özelliği diğer dillerle etkileşimi az olduğu için en çok örtüştüğü dil Latincedir. Ayrıca Moldovya’da yasalaşmış olduğu için dil aynı olsa da Moldovca olarak adlandırılmaktadır.

Romanya Türkiye arasında köklü ortak tarihe sahip olmalarından dolayı güçlü siyasi, ekonomik, kültürel ve insani bağlar bulunmaktadır. Ayrıca iki ülke arasında Stratejik Ortaklık Belgesi imzalanmıştır. Romanya’da yaklaşık 70 bin Türk yaşamaktadır ve ülkenin en büyük azınlık topluluklarından biridir. Halihazırda Romanya’da faaliyet gösteren 7000 Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Türkiye’nin Balkanlar’daki en büyük ticaret ortaklarından biridir. Faaliyet gösteren Türk firmalarının çoğu müteahhitlik sektöründe faaliyet göstermektedir.

Romanya, Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen henüz Schengen Bölgesinde değildir. Bundan dolayı umuma mahsus pasaporta sahip kişiler ziyaret amaçlarına uygun olarak vize almalıdırlar. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip kişiler 90 güne kadar vizesiz ziyaret yapabilmektedir.

Romence Teknik Tercüme ve Romence Teknik Çeviri

Romence teknik tercüme ve Romence teknik çeviri, özellikle teknik ürünlerin belgelerinde talep edilmektedir. Romence teknik tercüme Romence teknik çeviri yapılırken cümlelerin kısa ve açık olması gerekmektedir. Teknik terimlerin doğru kullanımı ve terminolojik bütünlüğe dikkat edilmelidir. Ayrıca teknik tercümanlar bilgilerini sürekli güncel tutmalıdır.

Romence Akademik Tercüme ve Romence Akademik Çeviri

Akademik çalışmalar kapsamında tez, ödev, makale, araştırma, röportaj, kitap, dergi gibi dökümanların Romence akademik tercüme ve Romence akademik çeviri işlemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Romence Tıbbi Tercüme ve Romence Tıbbi Çeviri

Sağlık turizminin hergün gelişim göstermesiyle birlikte sağlık sorunlarına çözüm arayışı ülkelerin sınırları dışında gelişmesi çok olağan hal almaktadır. Teşhis, tedavi tanı, operasyon amacıyla sağlık raporları, ameliyat raporu, konsültasyon raporu, reçete gibi evrakların Romence tıbbi tercüme ve Romence tıbbi çevirisi yapılır. Romence tıbbi tercüme ve Romence tıbbi çeviri evrakları müşteri talepleri doğrultusunda Romence yeminli tercüme ve Romence noter onaylı tercüme şeklinde düzenlenmektedir. Ayrıca sağlık turizmi kapsamında doktor web siteleri, hastane web siteleri, hasta evraklarının da Romence tıbbi tercüme ve Romence tıbbi çevirisi gerçekleştirilmektedir.

Medikal cihaların ithalat ve ihracatı sırasında kullanım kılavuzları, formüller, kurulum kitapçıklarının da Romence medikal tercüme ve Romence medikal çeviri hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Romence Hukuki Tercüme ve Romence Hukuki Çeviri

Romanya Türkiye arasında gelişen tüm ilişkilerde Romence hukuki tercüme ve Romence hukuki çeviri yapılmaktadır. Sözleşme, anlaşma, mahkeme evrakları, tüzük, yasa maddeleri gibi evrakların Romence hukuki tercüme ve Romence hukuki çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuk terminolojisi hukuk sistemlerinin yapılarına bağlı olarak da değişir. Bu nedenle hukuki tercümanın tercüme yaptığı dillerin var olduğu hukuk sistemleri hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekir.

Romence Finansal Tercüme ve Romence Finansal Çeviri

İthalat ve ihracat, şirket kuruluşu, ortaklık, şube açma işlemleri sırasında şirket finans evraklarının Romence finansal tercüme ve Romence finansal çevirisi yapılır. Mali tablolar, bilançolar, faaliyet raporları ve daha birçok döküman yeminli Romence tercüme ve noter onaylı Romence tercüme şeklinde düzenlenir. Finansal tercüme ve finansal çeviri işlemleri sırasında rakamların, sembollerin eksiksiz ve hatasız düzenlenmeleri gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana etik değerlerine bağlı, ilkeli çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışıyla da birleştirmektedir.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir