Romence Tercüme ve Romence Çeviri

romence tercüme ve romence çeviri

Okeanos Tercüme, akademik, ticari, edebi, tıbbi, hukuki, tanıtım ve pazarlama kısacası bütün terminolojilerde uzman Romence tercüman kadrosuyla yazılı, sözlü ve yeminli Romence tercüme ve çeviri taleplerinizi karşılamaktadır.

Romence

Romanya’nın resmi dili olan Romence, Hint-Avrupa dil ailesinin Romen dilleri grubunda yer almaktadır. Dil konuşucularının çoğunluğu Romanya ve Moldova’da yaşayan 28 milyon kişiden oluşmaktadır. Moldovca, Romence ile aynı olmasına rağmen Moldova ülke yasaları kapsamında Moldovca olarak kabul edilmektedir.

Romanya  tarih boyunca çevresel etkilerden daha az etkilenmiştir. Dolayısıyla Romence gramer ve sözcük dağarcığı olarak Latinceye oldukça benzemektedir. Romence, SSCB etkisi altında kalmasına rağmen Latin alfabesiyle yazılmaktadır.

Türkiye ve Romanya İlişkileri

Romanya ve Türkiye arasında, ortak tarihe sahip olmalarından dolayı güçlü siyasi, ekonomik, kültürel ve insani bağlar bulunmaktadır. İki ülke arasında Stratejik Ortaklık Belgesi imzalanmıştır. Romanya’da yaklaşık 70 bin Türk vatandaşı ikamet etmektedir. Türk vatandaşları, Romanya’daki en büyük azınlık topluluklarından birisidir. Romanya’da faaliyet göstermek olan mevcut 7000 Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Romanya, Türkiye’nin Balkanlar’daki en büyük ticaret ortaklarından birisidir. Faaliyet gösteren Türk firmalarının çoğu müteahhitlik sektöründe faaliyet göstermektedir.

Romence Tercüme ve Çeviri Hizmetleri

Romanya ve Türkiye arasındaki mevcut ilişkiler doğrultusunda çeşitli nedenlere dayalı olarak Romence çeviri ve tercüme hizmeti verilmektedir. Dış ticaret ilişkileri kapsamında teknik, ticari ve finansal alanlarda hizmet verilmektedir. Hukuki ilişkileri kapsayan konularda hukuki çeviri hizmeti sağlanmaktadır. Sağlık turizmi ve tıbbi ürünlerin pazarlanması vb. sebeplere dayalı olarak tıbbi çeviri gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda akademik çeviri ve web site çeviri hizmeti sunulmaktadır.

Türkçe Romence Çeviri

Teknik, hukuki, tıbbi, akademik, finansal, ticari vb. alanlarda Türkçe Romence çeviri işlemi gerçekleştirilen bir sürü metin bulunmaktadır.

Doktor ve hastane web sitelerinin Türkçe Romence çeviri işlemi sağlanmaktadır. Kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, ürün içerikleri, ürün etiketleri sıklıkla Türkçe Romence çeviri işlemi gerçekleştirilen metinlerdir. Romanya’dan bir şirketle ortaklığı bulunan bir şirketin evrakları, ticari yazışmaları, finansal dokümanları için Türkçe Romence çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Resmi kurumlara ibraz edilecek vize evrakları, vatandaşlık ve çalışma izni belgeleri vb. için de Türkçe Romence çeviri hizmeti müşterilerle buluşturulmaktadır.

İngilizce Romence Çeviri

Türkiye’ye İngiliz menşeli birçok ürün, cihaz, makine ve ekipman gelmektedir. Haliyle kullanım, bakım ve onarım kılavuzlarının, kataloglarının, ürün içerik ve etiketlerinin dilleri İngilizcedir. İngilizcenin ortak dil olması sebebiyle Türkiye ile ithalat ve ihracat yapan başka ülkelerin de İngilizce metinleri bulunmaktadır. Okeanos Tercüme, İngilizce belgelerinizi önce Türkçeye çevirip akabinde Romenceye çevirmektedir. Yani çapraz dil çeviri işlemi gerçekleştirir. Böylelikle sizlere İngilizce Romence çeviri hizmeti sağlar.

Romence Teknik Çeviri 

Teknik ürünlerin belgelerinde Romence teknik çeviri ve tercüme işlemi talep edilmektedir. Romence teknik çeviri ve tercüme yapılırken cümleler kısa ve açık tutulmalıdır. Teknik terimler mutlaka doğru uzmanlık alanı ile uyumlu olmalı ve terminoloji bütünlüğüne dikkat edilmelidir. Bundan dolayı teknik tercümanların bilgilerini sürekli olarak güncel tutmaları önemlidir.

Romence Akademik Çeviri 

Akademik çalışmalar doğrultusunda araştırma, kitap, makale, ödev, röportaj, sunum, tez, tez özeti (abstract) vb. dokümanlar için Romence akademik çeviri yapılmaktadır. Akademik çeviri alanı ciddi derecede yüksek bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Dolayısıyla mutlaka profesyoneller aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Romence Tıbbi Çeviri 

Sağlık turizminin her geçen gün gelişim göstermesiyle birlikte sağlık sorunlarına çözüm arayışı ülkelerin sınırları dışında gelişmesi çok olağan hal almaktadır. Teşhis, tedavi, tanı, ameliyat amaçları doğrultusunda sağlık raporu, ameliyat raporu, konsültasyon raporu gibi evrakların Romence tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Sağlık turizmi kapsamında ayrıca doktor ve hastane web siteleri için Romence çeviri ve tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Romence Hukuki Çeviri 

Romanya ve Türkiye arasında gelişen tüm ilişkilerde Romence hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Sözleşme metinleri, mahkeme kararları, duruşma tutanakları ve toplantı tutanakları gibi evraklar bu noktada başı çekmektedir. Hukuki tercüme metinlerinde ülke hukuk sistemleri önemli bir yer tutar. Romence Türkçe çeviri veya Türkçe Romence çeviri işlemi gerçekleştiren tercüman bu hususta her iki ülke hukuk sistemine de hakim olmalıdır. Aynı zamanda hukuki terminoloji çok iyi bilinmeli ve terminoloji tutarsızlıklarından kaçınılmalıdır.

Romence Finansal Çeviri 

İthalat ve ihracat, şirket kuruluşu, ortaklık, şube açma işlemleri sırasında şirketlerin finansal evraklarının çevrilmesi gerekmektedir. Mali tablolar, bilançolar, faaliyet raporları ve daha birçok finansal doküman için Romence finansal çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Finansal çeviri alanında rakamlar, sayılar ve semboller oldukça önemlidir. Bundan dolayı eksiksiz ve hatasız finansal çeviri hizmeti sunulmalıdır.

Romence Yeminli Tercüme

Resmi işlemlerde ve resmi kurumlarda kullanılacak işlemler için Romence yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Şirketler arası ilişkiler, ihaleler, gümrük süreci, vize, vatandaşlık, evlilik, çalışma ve ikamet izni vb. süreçler için yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Doğum belgesi, diploma, nüfus kayıt örneği, evlilik ve boşanma evrakları, mahkeme evrakları, sözleşme metinleri, vekaletnameler için de Romence yeminli tercüme gerçekleştirilir. Tercümesi gerçekleştirilen evraklar yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır. Noter tasdiki şartı aranması halinde ilgili belgeleriniz noter tasdikine uygun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Romence Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Romence çeviri fiyatları, karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Metnin içeriğinin veya boyutunun çeviri fiyatlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca yeminli tercüme evraklarında belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır. Okeanos, çeviri fiyatlarında her daim uygun ve indirimli fiyatlar üzerinden müşterilerine teklif sunmaktadır. Uygun ve indirimli çeviri fiyatlarıyla kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamaktadır.

Romence Çeviri Bürosu

Okeanos,  müşterilerinin Romence çeviri  taleplerinde tüm alanlarda ve tüm işlemler için uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı hizmet sunmaktadır. Tercüme bürosu olarak tercüme sektörünün gözde firmaları arasında yerini korumaktadır.

Romence çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiye www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 GSM / WHATSAPP / TELEGRAM veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir