Tayca Tercüme ve Tayca Çeviri Hizmetleri

okeanos tercüme_tayca tercüme_tayca çeviri

Tayca Türkçe-Türkçe Tayca tercüme ve çeviri hizmeti Tayland Türkiye arasında yaşanan birçok ilişkide olduğu gibi bu alanda da birçok prosedürde ve birçok işlemde yer almaktadır.

Tayca, Tayland’ın resmi dili olup Tay Kaday dil ailesinden Güneybatı Tay Dilleri koluna bağlıdır. Tayca’nın sesi perdeli ve analitik bir dildir.

Tayland ile Türkiye arasında 1987 yılında imzalanan ve Türk Hava Yolları’nın en yoğun hatlarından biri olan İstanbul- Bangok aktif sezonda haftanın her günü günde iki kez 14 uçuş mevcuttur. 92 yılından bu yana Taylandlı öğrencilerden 165 kişi Hükümet burslarından faydalanmıştır. Türkiye’den Tayland’a 2004-2013 yılları arasında yapılan kalkınma yardımlarının toplamı 6,65 milyon ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. Taylan’dan ihraç ettiğimiz ürünler; yassı hadde ürünü, demir veya alaşımsız çelikten yarı mamüller, buğday unu, vulkanize kauçuktan hortum. Tayland’dan ithal ettiğimiz ürünler; dizel ya da yarı dizel eşya taşıma araçları, pencere ve duvar tipi klimalar, diğer yerlerde kullanılan har disk sürücüsü, füme yaprakları tabii kauçuk, diğer polistiren.

Teknik Çeviri Hizmeti

Tayland ile Türkiye arasında yürütülen tüm ilişkilerde olduğu gibi ticari ilişkilerin söz konusu olduğu teknik ürünlerde Tayca Türkçe-Türkçe Tayca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Tayca Türkçe-Türkçe Tayca teknik tercüme ve teknik çeviri işlemlerinde teknik terminoloji ve teknik terim uyumu ciddi önem taşımakta olup cümlelerin yapısı ve terminolojik bütünlük ciddi önem taşımaktadır.

Tayca Hukuki Çeviri Hizmeti

İki ülke arasında yaşanan tüm süreçlerin temel noktasında hukuk sistemi yer almaktadır. Hukuk sistemi öğrenci vizesinden ülkeler arası anlaşmalara kadar var olan ve hak ve yaptırımların belirlendiği süreçlerdir. Tayca Türkçe-Türkçe Tayca hukuki tercüme ve hukuki çeviri sözleşme, şartname, vekaletname, taahhütname, hukuki yazışmalar dahil birçok alanda yer almaktadır. Hukuki terminoloji başlı başına dikkat edilmesi, uzmanlık, deneyim ve birikim gerektiren bir alan olup Tayca Türkçe-Türkçe Tayca hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapan herkes her iki ülkenin hukuk sistemine aşina olmalıdır.

Tayca Yeminli Çeviri Hizmeti

Özellikle erasmus evrakları başta olmak üzere, vize, seyahat, ikamet, iş anlaşmaları ve daha birçok alanda Tayca Türkçe-Türkçe Tayca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilir. Tayca Türkçe-Türkçe Tayca yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi Tayca ile Türkçe arasında yazılı ve sözlü çeviri yapabilecek ve bunu en az lisans diploması ile ispat edebilece, noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvaı edinen kişiler tarafından yapılır. Tayca Türkçe-Türkçe Tayca yeminli tercüme ve yeminli çeviri yapan yeminli tercüman evraka ıslak imza ve kaşe yapar, eğer evrak Tayca noter onaylı tercüme ve çeviri şeklinde isteniyorsa sonrasında notere tasdik edilerek müşteriye iletilir.

Okeanos uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana dürüst, etik ve ilkeli yaklaşımlarının yanı sıra uygun fiyat, kalite ve hızlı ve müşteri odaklı yaklaşımı her geçen gün daha da iyileştirmeye devam ederek sektörde öncü olmayı amaçlamaktadır.

okeanos yeminli tercüme hizmetleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir