Almanca Tercüme Bürosu (Übersetzungsbüro)

Almanca tercüme bürosu

Almanca tercüme ve çeviri bürosu (Übersetzungsbüro für Deutsch) hizmetine, Almanca tercüme ve çeviri (Übersetzung Deutch)  talebinde bulunan bireysel ve kurumsal müşterilerce başvurulmaktadır.

Almanca Nasıl Bir Dildir? (Wissenswertes über Deutsch)

Hint-Avrupa dil ailesi (indoeuropäischen Sprachen) Germen dilleri (germanische Sprachen) grubuna bağlı dil Almanya, Avusturya, İsviçre’nin Almanca konuşan kantonlarında, Lihtenştayn ve Namibya’da resmi dildir. Belçika’nın doğu kantonları ve İtalya’nın Güney Tirolve Güney Afrika’nın bir bölümünde de fazlasıyla konuşulmaktadır. Polonya, Romanya ve Alsas-Loren bölgesinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır.

Türkiye’de Anadolu Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinde İngilizcenin yanı sıra 2 saatlik ortak ders olarak verilen dil derslerinden birisidir. Goethe ve DAAD gibi birçok Almanca kursu ile bu dili öğrenebilmeniz mümkündür.

Almanya-Türkiye İlişkileri (Deutsch-Türkische Beziehungen)

İki ülke ilişkileri çok eskilere dayanmaktadır. Geçmişten günümüze Almanya-Türkiye arasında dostane ilişkiler bulunmaktadır. Söz konusu ilişkiler gün geçtikçe gelişmeye devam etmektedir.

İki ülke ilişkilerinin temeli 1790’da Prusya Krallığı ve Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan barış ve dostluk anlaşması ile atılır. Sonrasında Birinci Dünya Savaşı esnasında müttefik olan iki ülke birçok işbirliği içerisinde bulunur. 1930’lu yıllarda Almanyalı akademisyenler ve mühendisler Türkiye’de sanayi tesislerinin ve şirketlerin kurulmasında büyük rol oynar.

Soğuk Savaş döneminde de ikili ticari, ekonomik ve kültürel ilişkiler gelişmeye devam eder. 1960’larda iki ülke arasında imzalanan İşgücü Anlaşması (Anwerbeabkommen von 1961) ile çok sayıda Türk vatandaşı Almanya’ya gitmiştir. Halende Almanya’da yaşamını sürdüren 3 milyon civarında Türk vatandaşı bulunmaktadır.

İki ülke birbirlerinin halen birçok alanda önemli işbirlikçisi ve ortağıdır. Özellikle ticaret, ekonomi, sanayi alanındaki ilişkiler oldukça gelişmiştir. Almanya’dan otomobil, elektronik makine ve cihazlar, tedavi amaçlı ilaçlar olmak üzere birçok ürün ithal edilmektedir. Giyim ve tekstil ürünleri ise Almanya’ya ihraç ettiğimiz ürünler arasındadır.

Almanca Tercüme ve Çeviri Hizmetleri (Übersetzungsdienste Deutsch)

Almanya’nın sanayi, ticaret, tıp, hukuk vb. birçok alanda dünya devlerinden birisi olması ve Türkiye ile bu alanlarda olan ilişkilerinin bulunması çeviri taleplerinde artış yaratmaktadır. Bunun yanı sıra Almanya’da yaşayan Türk nüfusu ikili ilişkilerin beşeri boyutunu oluşturmaktadır ve bir hayli önemlidir.

Dolayısıyla teknik, hukuki, akademik, tıbbi, ticari, finansal vb. birçok alanda çeviri talebi oluşmaktadır. Bu ilişkiler doğrultusunda yanı zamanda yeminli tercüme, noter onaylı tercüme ve acil tercüme talepleri oluşmaktadır. Okeanos Tercüme, müşterilerinin tüm alanlarda oluşan taleplerini profesyonel tercüme ekibiyle başarılı bir şekilde karşılamaktadır.

Almanca Teknik Çeviri (Technische Übersetzungen)

Almanya’nın en büyük ticari ortaklarımızdan birisidir. Dolayısıyla birçok elektronik cihaz, ekipman, makine vb. için teknik dokümanlar çevrilmektedir. Kullanım kılavuzu (Übersetzung von Gebrauchsanweisungen und Handbüchern), katalog, broşür, ürün etiketi, patent, teknik şartname vb. içerikler çevrilmektedir. Teknik terminoloji (Fachterminologie) bakımından doğru ve uyumlu çeviri müşterilerin hizmetine sunulduğu takdirde başarıya ulaşmaktadır.

Almanca Hukuki Çeviri (Juristische Übersetzungen)

Birçok Alman şirketiyle bulunan ortaklıklar ve Almanya’da yaşayan Türkler, hukuki çeviri için temel hazırlamaktadır. Mahkeme kararları (Gerichtsurteile), vekaletnameler (Vollmachten), tutanaklar (Protokolle), beyannameler (Eidesstattliche Versicherungen), sözleşmeler (Verträge) vb. tercüme edilmektedir. Hukuki terminoloji (Juristische Terminologie) hukuki metinler ve dokümanlar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda hukuki tercüme yapacak tercüman ülke hukuk sistemlerine (Rechtssysteme der Länder) iyi derecede hâkim olmalıdır.

Almanca Tıbbi Çeviri (Medizinische Übersetzungen)

Okeanos Tercüme, sektörün deneyimli tercüme bürolarından birisidir. Birçok tıbbi dosyanın tercümesini gerçekleştirmektedir. Tıbbi tercüme, tıp alanında derin bilgi birikimi ve uzmanlık gerektirmektedir. Aynı zamanda tıp alanında deneyim tıbbi tercüme için olmazsa olmazdır. Okeanos Tercüme tıp alanında deneyimli tercümanlarla çalışır. Böylelikle kaliteli ve güvenli tıbbi çeviri hizmeti gerçekleştirir. Tıbbi raporlar (Medizinische Berichte), muayene sonuçları (Untersuchungsergebnisse) vb. dokümanlar tercüme edilmektedir.

Diğer Almanca Çeviri Hizmetleri (Weitere Übersetzungsdienste Deutsch)

Finansal çeviri (Finanzübersetzungen), ticari çeviri (wirtschaftliche Übersetzungen), akademik çeviri (akademische Übersetzungen) vb. diğer çeviri alanlarımızdır. Web site çevirisi (Website Übersetzungen) hizmetimiz de bulunmaktadır. Almanca yeminli tercüme, Acil Almanca tercüme, Almanca noter onaylı tercüme, Almanca sözlü tercüme hizmetlerimizle talep edilen her alanda hizmet sağlamaktayız.

Almanca Yeminli Tercüme (beglaubigte Übersetzung)

İki ülke arasındaki çok yönlü ilişkiler ve Almanya’daki mevcut Türk nüfusu Almanca yeminli tercüme taleplerini artırmıştır. Vatandaşlık, çalışma ve ikamet izni, eğitim, evlenme ve boşanma süreçleri, davalar, vekalet verme şirket kuruluşu vb. işlemler için yeminli tercüme hizmeti verilir. Mahkeme kararları, diploma, kimlik, ehliyet, transkript, nüfus kayıt örneği vb. yeminli tercüme edilmektedir. Noter onayı gerekmesi halinde noter tasdikine uygun hazırlanarak müşterilere sunulmaktadır.

Acil Almanca Tercüme (Übersetzung in Notfällen)

Bir tercümenin kaliteli ve güvenilir olmasının yanı sıra zamanında teslim edilmesi de başarısında önem taşımaktadır. Okeanos Tercüme, acil tercüme taleplerinizde büyük hassasiyet ve titizlikle ile projenizin tercüme işlemini gerçekleştirmektedir. Kaliteden asla ödün verilmeden en doğru ve güvenilir acil tercüme hizmeti tarafınıza sağlanmaktadır.

Almanca Tercüme ve Çeviri Fiyatları (Übersetzungspreise)

Okeanos Tercüme, çeviri fiyatlarını her dilde karakter sayısı üzerinden belirlemektedir. Tercümenizin boyutu ve alanı ne olursa olsun her daim uygun ve indirimli fiyatlar üzerinden teklif verilmektedir. Uygun tercüme fiyatlarıyla kalite ve güvenilirlikten ödün verilmeden profesyonel çeviri hizmeti sunulmaktadır. Fiyatlarımızla ile ilgili detaylı bilgiye 2021 yılı fiyat listemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Almanca Tercüme ve Çeviri Bürosu (Übersetzungsbüro)

Çeviri büromuz aracılığıyla birçok alanda EN15038 Hizmet Kalite Standartlarında çeviri hizmeti tarafınıza sunulmaktadır. Okeanos Tercüme, sektörde birçok başarı elde etmiş birçok kurumsal firma ile işbirliği içerisinde büyük projelere imza atmış bir tercüme bürosudur. Dolayısıyla çeviri talebinde bulunduğunuz her alanda doğru ve güvenilir çeviri hizmeti sunmaktadır.

Almanca tercüme ve çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve teklif için info@okeanostercume.com.tr mail gönderebilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 numaralı mobil / whatsapp / telegram hattımız veya 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir